Continental Supersports Bilgileri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Siraç tarafından 1 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Continental Supersports Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Continental Supersports'un firmanın gelmiş geçmiş en olağanüstü modeli olduğunu bildirdi

  [​IMG]


  Continental Supersports'un firmanın gelmiş geçmiş en olağanüstü modeli olduğunu bildirdi. Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Franz-Josef Paefgen Bentley'in 100 kilometre hıza 3,9 saniyede ulaşan 621 beygir gücündeki modeli Continental Supersports'un firmanın gelmiş geçmiş en olağanüstü modeli olduğunu bildirdi.

  2 KİŞİLİK OTOMOBİL
  Bentley'den, Continental Supersports modelinin piyasaya çıkması dolayısıyla yapılan açıklamada,Supersports'un, ''Continental GT Speed'' modelinden 110 kilogram daha hafif, güçlü bir 2 kişilik otomobil olduğu belirtildi.

  Bu modelde, simgesel nitelik taşıyan GT'nin görünümünün, süper spor karakterini yansıtan farklı bir tarz ile birleştirildiği dile getirilen açıklamada, 621 beygir gücünde, 0-100 kilometre/saat hızlanmayı 3,9 saniyede gerçekleştiren Continental Supersports'un, 329 kilometre/saatlik azami hıza sahip olduğu kaydedildi.

  ''Gelmiş geçmiş en hızlı ve en güçlü Bentley'' olduğu vurgulanan bu modelin taşıdığı ''Supersports'' adının, 1925 yılında sunulan ve 3 litrelik Speed'in geliştirilmiş bir modeli olan orijinal iki kişilik ve 3 litre hacmindeki Supersports modelinden esinlendiği ifade edilen açıklamada, ''Son derece hafif, 85 HP gücündeki Supersports'un, aynı zamanda Le Mans yarışlarında kullanılan teknolojiye sahip olmasıyla da ünlü olduğunun altı çizildi.

  Continental Supersports'un hem benzin hem de bio-yakıt ile çalışabilen ilk Bentley olduğu, böylelikle lüks sektörde FlexFuel (esnek yakıt) teknolojisinin kullanımına öncülük ettiğine işaret edilen açıklamada, ''Bu, şirketin 2012 yılına kadar yenilenebilir yakıtlarla uyumlu, tam bir model serisini tamamlama taahhüdünün birinci aşamasını temsil etmektedir'' denildi.

  YENİ PERFORMANS REFERANSLARI
  Açıklamada, mühendis ve tasarımcılardan oluşan küçük bir grubun tutkusu ve heyecanıyla, 24 aylık bir süre zarfında geliştirilen ve büyük ölçüde deneysel bir çalışma olduğu belirtilen Continental Supersports'un, 621 HP gücü ve vites değiştirme sürelerini yarıya indiren yeni ''Quickshift'' şanzımanıyla, Bentley için yeni performans referansları oluşturduğu kaydedildi.

  Continental Supersports'un benzinle, E85 biyo-yakıtla veya ikisinin karışımıyla çalışabildiği anlatılan açıklamada, E85 biyo-yakıtın ''çıkıştan son kullanıma temiz teknoloji'' ilkesiyle karbondioksit emisyonlarında yüzde 70 oranında azalma sağlayabildiği bildirildi.

  GELMİŞ GEÇMİŞ EN OLAĞANÜSTÜ BENTLEY
  Açıklamada görüşlerine yer verilen Bentley Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Franz-Josef Paefgen ''Continental Supersports, Bentley mühendisleri ve tasarımcılarının tutkusunu ve heyecanını yansıtıyor. Supersports, süper otomobil karakterinin altını çizmek amacıyla etkileyici şekilde tasarlanan gelmiş geçmiş en olağanüstü Bentley'dir'' dedi.
   

Bu Sayfayı Paylaş