Comodo i-Vault 3.0.0.1 İndir

'C-D' forumunda Siraç tarafından 16 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Comodo i-Vault 3.0.0.1 İndir konusu Comodo i-Vault 3.0.0.1

  Boyut : 7.91 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Ingilizce

  İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP

  Üretici Firma : Comodo Group

  Tanıtım:
  Yazılım, kullanıcının banka hesaplarını, kişisel şifrelerini, telefon şifrelerini, bilgisayar ve tüm önemli- gizli bilgilerini 256 bit şifreleme teknolojisi ile şifrelemektedir. Bu kadarla yetinmeyen yazılım; web sitesi şifresini, kredi kartı numaraları ve şifrelerini, E-posta hesap şifrelerini ve aklınıza gelebilecek tüm bilgileri şifrelemektedir. "Peki nedir bu yazılımın diğer yazılımlardan farkı?" diyorsanız neden birlikte bir göz atmıyoruz yazılıma? Ne dersiniz...

  Yazılım, bilinen diğer yazılımlar gibi dosya veya klasör şifrelememektedir. Yazılımın kendisi bir şifre koruyucu yazılımdır. Tüm şifrelerinizi yazılımda mevcut otomatik 256 bit şifreleme teknolojisi ile şifrelemektedir (Yazılımı açmak için sorulan şifre bile 256 bit şifreleme teknolojisi ile şifrelenmektedir). Yazılım sol tarafta ana bölüm ve sağ tarafta ana bölümün işlevini gösteren pencere olmak üzere 2 ana bölümden oluşmaktadır. Ana bölüm 3 seçenekten meydana gelmektedir. Kurulmuş Uygulamalarınız (Your Installed Applications), Elde Edilebilen Uygulamalar (Available Applications) ve Yeni servis ve Teklifler (New Services and Offers).

  Kurulmuş Uygulamalarınız; Bu bölüme tıklandığında yazılım kullanıcı karşısına bir pencere açmakta ve yazılıma girmek için kullanıcı tarafından bir şifre belirlemesi istemektedir. Bu işlevi kullanıcı, Yeni Bellek-Depolama (New Storage) sekmesinden de yapabilmektedir. Pencere 4 ana sekme ve kısayol tuşlarından meydana gelmektedir. Burada ana sekmede anlatılacak tuşlar aynı zamanda kısayol tuşları olduğundan ayrıca kısayol tuşlarından bahsetmeyeceğim. Ana sekmeler sırasıyla; Bellek-Depolama, Düzenleme (Edit), Gözlem (View) ve Ayarlar (Tools) seçeneklerinden oluşmaktadır.

  Bellek-Depolama sırasıyla; Yeni (Sekmeye tıklandığında yazılım kullanıcı karşısına bir pencere açarak kullanıcıyı bölüm ve şifre yaratması için yönlendirmektedir. Kullanıcı adımları takip ederek kendisine özel bir isim, şifre ve bölüm oluşturmaktadır), Aç (Oluşturulan bu bölüm kullanıcının istediği bir yerde saklanmaktadır. Kullanıcı istediği zaman bu bölümü Aç sekmesiyle çağırabilmekte ve şifresini girerek açabilmektedir), Kapat (Kullanıcı bu sekme ile açık olan kişisel bölümü kapatabilmektedir), Kilit (Kullanıcı bu sekme ile açık olan kişisel bölümünü kapatmadan kilitleyebilmektedir), Özellikler (Kullanıcı bu sekme ile kişisel bölümünün kaç dakika açık kalacağı, şifreleme ve kriptolama seçenekleri gibi kişisel özellikleri istediği gibi ayarlayabilmektedir), Yedek ve Onarma sekmelerinden oluşmaktadır.

  Düzenleme sırasıyla; Yeni Klasör Oluşturma (Kullanıcı bu sekmeye tıkladığında açık olan kişisel bölüme yeni bir klasör oluşturup bu klasörü kendisine göre düzenleyebilmektedir), Yeni Kart Oluşturma (Bu sekmede kullanıcı sırasıyla; Genel Şifre (General Password), Bağlantı Kurma (Contacts), Banka Hesabı (Bank Account), E-Mail Hesabı, Yazılım Seri Numarası, Ağ Kaynağı, Şifreleme Dosyası (Encrypted File), Plastik Kart, Bilgi Girişleri (Login İnformation) ve Cep Telofonu gibi sekmelere tıklayarak istediği bir bölümü oluşturup şifreleyebilmektedir), Yeni Not Oluşturma (Bu sekme ile kullanıcı açık olan kişisel bölüme yeni bir not oluşturup notlarını tutabilmektedir), Adını Değiştirmek (Bu sekme ile kullanıcı açmış olduğu kişisel yerin adını rahatlıkla değiştirebilmektedir) ve Silmek sekmelerinden oluşmaktadır.

  Gözlem sekmesi, kullanıcının açık olan bölünde bulunan kalsörlerin düzeni, dizilim sırası, görünümün büyük veya küçük sıralanması, listelenmesi gibi işlevleri yerine getirmektedir.

  Ayarlar sekmesi sırasıyla; Seçenekler (Preferences), Şifre Üretme (Generate Password) ve Yönetici Parolasını Değiştirme bölümlerinden oluşmaktadır. Seçenekler sekmesi ile kullanıcı, kendisine göre yazılımın temel seçeneklerini yapılandırabilmektedir. Şifre Üretme sekmesi ile kullanıcı; şifrenin uzunluğu, karakter yapısı ve yazılımın ana şifresini değiştirebilmektedir. Yönetici Parolasını Değiştirme sekmesi ile kullanıcı, kendisine özel olarak açtığı bölümün parolasını değiştirebilmektedir.

  Elde Edilebilen Uygulamalar; Bu bölümde kullanıcıya Kişisel Güvenlik Duvarı, Antivirüs ve Yedekleme yazılımlarını ana sitesinden inndirebilme imkanı sunulmuştur.

  Yeni Servis ve Teklifler; Bu bölümde ise kullanıcıya sitesinde olan yazılım değişiklikleri ve yeni yazılımlar hakkında bilgi verilmekte ve kullanıcı uyarılmaktadır.

  EDİTÖR NOTU: Bu yazılım yukarıda da bahsedildiği gibi kişiye özel bilgileri şifrelemektedir. 256 Bit şifreleme algoritması ile en yüksek şifreleme teknolojisini bir arada bulunduran yazılım içindeki verilere ulaşmak içinse, mutlaka şifreyi bilmek zorundasınız. Ayrıca birçok rakiplerinde bulunmayan kişiye özel bilgiler ve bu bilgilerin şifre ile korunması(Düzenleme bölümünde) rakipleri ile arasındaki en büyük farklardan birtanesi. Birçok rakibi kullanıcıya sadece yazılım imkanı verirken, bu yazılım ise kullanıcıyı bilgilendirme ve sitesinde olan diğer yazılımları inndirebilme imkanını bir arada sunmaktadır.


  Comodo i-Vault 3.0.0.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Comodo Vault İndir Forum Tarih
Comodo AntiVirus Ücretsiz Free Virus Programı Güvenlik Programları 31 Aralık 2010
Comodo Internet Security Premium Bilgisayar Koruma Programı Güvenlik Programları 8 Kasım 2010
Comodo Programs Manager Programların Bilgisini Öğrenme ve Kaldırma Programı C-D 22 Eylül 2010
Comodo Internet Security 3.14.130099.587 İndir Güvenlik Programları 24 Şubat 2010
Comodo Internet Security 3.13.125662.579 İndir Güvenlik Programları 1 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş