Cincin İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cincin İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cincin İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Koçarlı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cincin İlköğretim Okulu Resimleri - Cincin İlköğretim Okulu Hakkında  [​IMG]

  CİNCİN İLKÖĞRETİM OKULU’NUN TARİHÇESİ

  Okulumuz ve Köyümüz adını Cihanoğulları tarafından 18.yy.da yapılmış olan Cincin Kalesi’nden almaktadır. Okulumuz Cihanoğulları’ndan kalma Cincin Kalesi üzerinde inşa edilmiştir..Köyümüzde ilkokulun tarihi kesin olarak bilinmemektedir.Bununla beraber 1923-1924 tarihli evraklara rastlandığı bilinmektedir.

  Osmanlı Devleti zamanında okulun doğusunda bulunan Cihanoğlu Camisi’nin avlusundaki “Subyan Mektebi” adı verilen basit yapıda öğrenim yapılmaktaymış. Bu bina daha sonra sırasıyla Karakol, Ana ve Çocuk Sağlığı Binası ve şu anda da dini eğitim yaz kursları binası olarak hizmet vermektedir..

  Türkiye Cumhuriyeti’nin okul sistemine uymayan Subyan Mektebi yerine bugünkü eski okul binası 1937 yılında temeli atılarak 1942 yılında tamamlanabilmiştir.1942 Mart ayından itibaren yeni okul öğretmensiz kalmış ve bir vekil öğretmen dahi verilememiştir.

  İlk olarak atanan Öğretmen Kemal ARIKAN, okulun açılışında 85 öğrenci kaydetmiş,bir ay sonra 21 kişilik 2.sınıf teşkil edilmiştir.(1943)

  [​IMG]

  Okulda sırasıyla kurs mezunu olan Rıfat Bey, Abdullah Bey, Ali SAİM,Celal Bey, Hasan HULKİ,M.Şükrü Bey, Hüseyin UĞUR adlı öğretmenler görev yapmıştır. Öğretmen Okulu mezunu olarak ilk Mustafa ÖZÜ öğretmen görev yapmıştır.

  İlk önceleri tek öğretmenli olarak öğretim yapan okulumuz;1954 yılında iki,1955 yılında 3,1960 yılında 4, 1961 yılında 5, 1966 yılında 6, 1967 yılında 7 öğretmenli olmuştur.

  Okulla birlikte temeli atılan öğretmen lojmanı ancak 1963 yazında Muhtar Ahmet TECİK’in gayretleriyle tamamlanmıştır.

  1961 yılında 3 derslikli bina öğretime yetmediği için ikili öğretim yapılmıştır.1966 Kasım ayında Muhtar Turgut GÜMÜŞ ve Okul Müdürü S.Ali GÖZTAŞLI’nın çabalarıyla yeni okul(3 derslikli)(B Blok) hizmete girmiş ve normal öğretime dönülmüştür.

  1992 yılında ek bir bina(C Blok) yapılmış olup şu anki A;B;C blok binalarımızda anasınıfıyla birlikte 9 derslik 2 laboratuar bulunmaktadır. Bu binalar çeşitli zaman aralıklarında tadilat görmüş olup,bu gün de mevcut durumunu korumaktadır.Öğretmen Lojman binası 2005 Kasım ayında tadilat yapılarak Anasınıfı olarak hizmete açılmıştır. 2007-2008 Eğitim Öğretim Yılı’nda kalorifer sistemi yapılmıştır.

  2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci yetersizliği dolayısıyla sınıf öğretmeni norm kadrosu 2 olarak belirlenmiş olduğundan birleştirilmiş sınıf uygulamasına geçilmiştir. A Blokta 1,2-3,8 sınıflar,B Blokta 4-5,6,7. sınıflar öğrenim görmektedir. Ayrıca C-Blokta Bilgisayar ve Fen laboratuarı,zeminde kalorifer dairesi bulunmaktadır.

  Cincin İlköğretim Okulu Müdürlüğü

  MİSYONUMUZ


  Ülkesini seven, ülkesi için varlığının anlamını bilen ve bu doğrultuda çalışan bireyler yetiştirmek.


  VİZYONUMUZ

  Arzu edilen bir gelecek için arzu edilen bir gençlik yetiştirmek.

  Cincin İlköğretim Okulu Aydın Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cincin İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cincin İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cincin İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Cincin İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / KOÇARLI

  Adı: CİNCİN İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Cincin Köyü Koçarlı/AYDIN

  Telefon Numarası: 2567727007

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : Bilgi Yok

  Web Adresi:Cincin İlköğretim Okulu
  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cincin İlköğretim Okulu Forum Tarih
Çinçin Pilavı Tarifi - Çinçin Pilavı Yapılışı Mutfağımız Yemeklerimiz 21 Temmuz 2010
İlköğretim Haftası Yazı İlköğretim Haftası İle İlgili Yazı Eğitim Bilgileri 16 Eylül 2013
İlköğretim Haftası Şiirleri İlköğretim Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 16 Eylül 2013
Açık İlköğretim I. Dönem Sınav Tarihi 2012-2013 Açık Öğretim AÖF 15 Ekim 2012
Cumhuriyet Bayramı Şiirleri İlköğretim Şiirler 11 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş