Cim Bom'a ırkçılık incelemesi

'Galatasaray' forumunda DilzaR tarafından 29 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Cim Bom'a ırkçılık incelemesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cim Bom'a ırkçılık incelemesi

  Galatasaray'ın, Balili ve İsrail'e edilen küfürler yüzünden PFDK'ya sevk edileceği öğrenildi. Tezahüratların ırkçı nitelik taşıdığına karar verilirse Cim-Bom, seyircisiz oynama cezası alacak.
  Galatasaray'ın başı ırkçılık suçlamasıyla derde girdi. Taraftarların, Sivasspor'un İsrailli oyuncusu Pini Felix Balili aleyhine yaptığı küfürlü tezahürat nedeniyle sarı-kırmızılı kulüp hakkında inceleme başlatılacağı bildirildi.
  Taraftarların, attığı golden sonra ve maçın ardından Balili'nin yanı sıra İsrail'i hedef alan küfürlerinin "Irkçı" nitelik taşıyıp, taşımadığı tartışma konusu olurken, Futbol Federasyonu'nun temsilci raporlarına göre sarı-kırmızılı kulübü PFDK'ya sevk edeceği öğrenildi.
  Balili ve İsrail aleyhine yapılan tezahüratın, disiplin talimatının 41. maddesinin 10. fıkrasında yer alan "Aşağılayıcı nitelikteki tezahürat ırkçılık içerirse sorumlu kulüp ilk ihlalde müsabakayı seyircisiz oynama cezası alır" hükmü kapsamına girip girmediğine yapılacak inceleme sonunda karar verilecek.
  Maçın temsilcisi Aydın Özer tarafından rapor edildiği bildirilen eylemin ırkçılık şeklinde değerlendirilmesi halinde Türkiye'de ilk kez bir kulüp bu suçlama nedeniyle seyircisiz oynama ve para cezası alacak.
  Balili ve İsrail aleyhine yapılan tezahürat ırkçılık olarak algılanmazsa, Galatasaray'a kötü tezahürattan para cezası verilecek.
  Sarı-kırmızılı kulüp seyircisiz oynama cezası alırsa, yaptırım evinde yapacağı ilk kupa maçında uygulanacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bom'a ırkçılık incelemesi Forum Tarih
Robinho, Cim Bom'a gelebilir mi? Galatasaray 25 Ocak 2010
'Saviola Cim Bom'a' Galatasaray 7 Mayıs 2009
Sanctis Napoli'ye Franco Cim Bom'a Galatasaray 6 Mayıs 2009
Taraftar Cimbom'a küstü, Baros şaşırdı! Spor Haberleri 23 Mart 2009
Cimbom'a dev müjde! Galatasaray 22 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş