Cilt tipiniz hangisi?

'Güzellik & Bakım' forumunda deLi_kiz tarafından 12 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. deLi_kiz

  deLi_kiz Üye

  Cilt tipiniz hangisi? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Cildinizi temizlemeye geçmeden önce cilt tipinizi tespit etmelisiniz.
  [​IMG]
  Pürüzsüz bir ten, açık gözenekler daha güzel bir yüz demek! Bunun da yolu cilt tipin tespit edip ona uygun bir temizlikten geçiyor. Kendinize kısa bir test yaparak cilt tipinizi öğrenebilir ve bu sayede uygun ürünü daha kolay seçebilirsiniz.

  Cilt temizliği deyince kadınların üçte birinin aklına ilk gelen su ve sabun olduğuna inanmak zor. Ama gerçek bu. Oysa yapılan makyajı temizlemek, bütün gün toz, ter gibi madde korunmak için yeterli gelen temizlik malzemeleri su ve sabun değil. Gerekli temizliği yapmadığımız taktirde gözenekler tıkanır, yaşlanma süreci de hızlanır. Temiz bir cildin üzerindeki açık gözenekler sürülen kremin de etkisini arttırır. Cilt temizliğini krem, süt, jel veya köpükle yapmak cilt tipine göre değişir. Aşağıdaki küçük teste bakarak cilt tipinizi öğrenebilirsiniz.

  Hızlı cilt testi
  Yüzünüzü temizleyin ama kremlemeyin. Bir saat sonra bir kağıt mendili kısa bir süre yüzünüze bastırın ve çekin. Yüzünüzü dikkatli bir biçimde inceleyin. Ve şimdi de bunu nasıl yorumlayacağınıza bakın...

  Normal cilt
  Kağıt mendili yüzünüze bastırdınız ve çektiniz. Üzerinde hiçbir yağ tabakası göze çarpmıyor. Yüzünüzde de sivilce veya pürüzsüzlük de göze çarpmıyor.

  Karma cilt
  Alın, burun ve çenenize denk gelen bölgede, mendilde yağlı bir görüntü göze çarpıyor. Üstelik sizde de hâlâ yanaklarınızın tuhaf bir şekilde gerildiğine dair bir his var.

  Yağlı cilt
  Yüzünüzden çektiğiniz mendilin her tarafında ara ara yağ lekeleri belli oluyor. Ayrıca yanaklarınız, alın ve çeneniz parlıyor. Gözenekleriniz çok büyük ve cildinizde sivilceler göze çarpıyor. Kuru cilt Bu kez mendilin üzerinde yağ yerine pul pul olmuş deri göze çarpıyor. Bu cilt tipinin en önemli özelliği her an duyulan gerginlik hissi ve nemlendirilme isteği.

  Kuru cilt
  Bu kez mendilin üzerinde yağ yerine pul pul olmuş deri göze çarpıyor. Bu cilt tipinin en önemli özelliği her an duyulan gerginlik hissi ve nemlendirilme isteği.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cilt tipiniz hangisi Forum Tarih
Cilt tipinizi öğrenin Güzellik & Bakım 10 Ekim 2009
cilt tipinize göre doğal güzellik maskeleri Güzellik & Bakım 3 Mayıs 2009
Cilt tipinizi belirleyin Güzellik & Bakım 20 Nisan 2009
Cilt Tipinize Göre Bakım Ürünleri Güzellik & Bakım 3 Aralık 2008
Cilt bakımında doğrular ve yanlışlar hakkında bilgi Cilt Hastalıkları 23 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş