Ciliv: "Turkcell rüyasını gerçekleştirdi"

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 20 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ciliv: "Turkcell rüyasını gerçekleştirdi" konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ciliv: "Turkcell rüyasını gerçekleştirdi"
  DİYARBAKIR (İHA) - Turkcell olarak Diyarbakır'a yatırım yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, "Turkcell'in rüyası Diyarbakır'daki çağrı merkezini açarak gerçek oldu" dedi.
  Turkcell iştiraki Global Bilgi'nin Diyarbakır'da faaliyete geçirdiği çağrı merkezinin açılış töreninde konuşan Turkcell Genel Müdürü Ciliv, 15 yıl önce sıfırdan bir vizyonla kurulan Turkcell'in 2007 yılında dünyanın en başarılı ilk 25 teknoloji firması arasına girdiğini belirterek, "8 ülkede 60 milyon müşterimiz var ve çağrı merkezi işi de işimizin bir parçası" diye konuştu.
  Yüzde 100 sahibi oldukları, çağrı merkezi sektöründe faaliyet gösteren Turkcell Global Bilgi firmasının sektörünün lideri olduğunu ifade eden Ciliv, "Erzurum Çağrı Merkezi bin kişilik bir istihdam sağlayarak, Erzurum'da en büyük işveren konumunda. Diyarbakır'da açtığımız çağrı merkezinde ise 250 kişiyi işe aldık. 2009 sonunda bu rakamın bin'e yükselmesini bekliyoruz. Turkcell Global Bilgi Çağrı Merkezi Avrupa'da birinci oldu. Biz artık Türkiye'nin dört bir yanında çalışanı işe alabiliyoruz. Son 5 senede Anadolu'da erişebilirlilik daha fazla arttı. Turkcell'in rüyası Diyarbakır'daki çağrı merkezini açarak gerçek oldu. Burayı açmadan önce herkes 'burası başarısız olur' dedi. Diyarbakır insanına güvenimizden dolayı rüyamız olan bu tesisi açtık" diye konuştu.

  Çağrı merkezinin açılışında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katkısına işaret eden Ciliv, "Ulaştırma Bakanı Sayın Yıldırım'a 5 il ismi verdim. Hep birlikte Diyarbakır'da karar kıldık. Kriz var fakat biz Türkiye'ye yatırım yapmaya devam edeceğiz. Üçüncü neslin gelmesiyle birlikte çıtamızı yükselteceğiz" dedi.
  Turkcell'in 8 ülkede faaliyet gösterdiğini kaydeden Ciliv, devlet başkanları tarafından dahi tebrik edildiklerini ve diğer devletlerden
  yatırım teklifleri aldıklarını söyledi.
  Ciliv şöyle devam etti: "Teknoloji bizim için bir tutku. Türkiye genç bir nüfusa sahip. Bizim aradığımız kapital değil; hırs ve iş gücü. Üçüncü neslin katkılarıyla 2013 yılında bilgi insanı olacağız. Turkcell olarak biz bunun tohumlarını ektik, inşallah bu bir örnek olur. Başkaları da gelir buralara yatırım yapar."
  Açlışta yaptığı konuşmada "Dünyada 312 milyar dolarlık bir çağrı merkezi pazarı var" diyen Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan ise, "Amerika'da her 100 vatandaştan birine bir müşteri temsilcisi düşüyor. Türkiye'de 29 bin masa ve 34 bin müşteri temsilcisi var. Türkiye'de 2 bin 500 kişiye bir müşteri temsilcisi düşüyor. Türkiye'de 1.2 milyar dolarlık çağrı merkezinin Türkiye'deki pazar payı 1.2 milyar dolar. Turkcell olarak, çağrı merkezlerimizde 35 milyon kişiye hizmet veriyoruz. 2007
  yılında 86 milyon çağrıya cevap verdik" dedi.
  Global Bilgi olarak Türkiye'nin 500 büyük firması arasında olduklarını hatırlatan Pekkan, "Hem Avrupa'da hem İstanbul'da en iyi müşteri hizmetleri ödülünü aldık. Bu tesis 12.3 milyon dolara mal oldu. Mevcut çalışan sayısı 255, 2008 sonunda 400 kişi, 2009 sonunda bin kişilik istihdam oluşacak. 2008 sene sonunda ayda 2.5 milyon dakika çağrı cevaplayacağız. Turkcell ile ilgili çağrıların yüzde 13'ünü buradan cevaplayacağız. Tam kapasite ile ise bu rakamı yüzde 37'sini karşılayacağız. Yeni yatırımlarımız büyük şehirlere olmayacak. Güney ve Doğu Anadolu'ya yatırım yapacağız" şeklinde konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ciliv Turkcell rüyasını Forum Tarih
Turkcell Gizli Numara Nasıl Kapatılıyor? Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 18 Eylül 2012
Turkcell Gizli Numara Nasıl Öğrenilir Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 18 Eylül 2012
Turkcell Gizli Numara Kabul Etmemek Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 17 Eylül 2012
Turkcell Gizli Numara Nasıl Yapılıyor Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 17 Eylül 2012
Turkcell Gizli Numara Engellemek Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 6 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş