Cildinizin Yapısını Biliyormusunuz ?

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Cildinizin Yapısını Biliyormusunuz ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cildinizin Yapısını Biliyormusunuz ?

  Sıcak suyla banyo yaptığınızda cildiniz kızarıyor ve kaşınıyor, nemlendirici krem sürdüğünüzde cildinizde siyah nokta ve sivilceler oluşuyorsa cilt tipinize uygun bakım yapma zamanı gelmiş demektir!

  [​IMG]

  Normal, yağlı, kuru ciltlerin belirtileri ve her cilt tipine özel bakım önerileriyle sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Normal Cilt
  Cilt gözenekleri küçük, kılcal damarlar görünmeyecek kadar incedir. Kan dolaşımı düzenlidir. Lekesiz, yumuşak, pürüzsüz bir dokuya sahiptir. Alın, burun, çene bölgesinde yağlanma; yanaklarda kuruma görülmez.
  Doğru ve düzenli bakım uyguladığında her yaşta sağlığını ve güzelliğini gösterir. Cilt tipiniz normal ise değerini iyi bilmelisiniz çünkü nadir rastlanan, sorunsuz bir yapıya sahiptir.
  Hava kirliliği, kalitesiz kozmetik ürünler, bilinçsiz kullanılan cilt bakım ürünleri, yetersiz beslenme gibi faktörlere bağlı olarak cildinizin tipi değişebilir. Bu nedenle normal cilde uygun bakım ürünleriyle düzenli cilt bakımı yapmalı, temizliğine özen göstermelisiniz.

  Yağlı Cilt
  Yağlı cildin soluk ve parlak görünür. Cilt gözenekleri büyüktür. Siyah nokta, sivilce sorunu sıklıkla yaşanır.
  Cilt; sebum adı verilen yağ tabakasıyla kaplıdır. Normal miktarda sebum cilt için faydalıdır. Cildi nemlendirir, pürüzsüz görünmesini sağlar, kırışmasını önler. Cildin ihtiyacından daha fazla sebum ise sivilce, akne gibi cilt sorunlarının oluşmasına neden olur.
  Alın, çene, burun gibi bölgelerde yağlanma, parlama, sivilce görülüyorsa; yağlı cilde sahipsinizdir.Cildin yağlı olması; stres, hormonal değişimler, yetersiz temizlik, kan dolaşımı hastalıkları gibi etkenlere bağlıdır.
  Yağlı ciltler için özel üretilmiş temizlik ürünleri, doktor tavsiyesinde kullanacağınız hormon düzenleyici ilaçlar, cilt tipinize uygun doğal ve kozmetik bakım maskeleri cildinizin sağlıklı olmasına fayda sağlayacaktır.

  Kuru Cilt
  Kuru ciltler hassastır. Sıcak-soğuk hava değişimlerinden, kozmetik ürünlerden etkilenip olumsuz tepkiler verir. Cilde esneklik ve pürüzsüzlük kazandıran sebum maddesi normalin altında salgılanır. Bu nedenle erken yaşlarda ciltte kırışıklık görülür.
  Yeterince su içmemek, hatalı kozmetik ürünler kullanmak, guatr hastalığı, yaşın ilerlemesi gibi faktörlere bağlı olarak ciltte kuruluk görülebilir.
  Cildinize uygun nemlendirici kremler, doğal ve kozmetik bakım maskeleri uygulayarak, bol su içerek, doğru temizlik ürünlerini tercih ederek cildinize gereken bakımı yapabilirsiniz.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cildinizin Yapısını Biliyormusunuz Forum Tarih
Cildinizin Işıltısı Göz Kamaştırsın Güzellik & Bakım 29 Nisan 2010
Cildinizin rengini bulun Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
Cildinizin rengini açmak için formüller Güzellik & Bakım 25 Ocak 2010
Cildinizin rengini bulun Güzellik & Bakım 28 Ekim 2009
Cildinizin Kişiliğinizle İlişkisi Güzellik & Bakım 22 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş