Cildinize Yag Ile Bakim Yapin - 'Yağ'lı Güzellik Sırları

'Güzellik & Bakım' forumunda NeslisH tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Cildinize Yag Ile Bakim Yapin - 'Yağ'lı Güzellik Sırları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Her ne kadar kozmetik endüstrisi teknolojik gelişmelerin nimetlerinden faydalansa da, kadınlar bitkilerin doğal etkilerinden vazgeçmek niyetinde değil.

  Aromaterapik yağlar, bitkisel formüller ve karışımlar geleneksel güzellik uygulamaları olarak her zaman aklımızın bir köşesinde duruyor.

  Yüz için aromaterapik yağların oranının, genel olarak bitkisel taşıyıcı yağ içinde yaklaşık yüzde 2 olması öneriliyor. Tercihen gece hafif masaj uygulaması ile yapılıyor ve bütün gece etki göstermesi için bırakılıyor. Taşıyıcı yağlar olarak ise şunlar tavsiye ediliyor:

  Tatlı badem yağı: Klasik masaj yağı, serinletici ve besleyici özellikleriyle tüm deri tipleri için ve her yaş için uygun. Hassas ve kuru ciltler için özellikle tavsiye ediliyor.

  Jojoba yağı: Amerikan yerlileri tarafından kullanılan antik bir tedavi yağı. Aslında tam bir yağ değil. Meksika çalılıklarından çıkan bir likit balmumu denebilir. Saç kürü olarak, deri hastalıkları ve boğaz iltihaplarında kullanılıyor. Her tip deriye uygun ve çok iyi penetre oluyor; vitamin ve mineral içeriyor, okside olmaması önemli bir özelliği. Yaz için ise 4 faktör güneş koruyucusu.

  Fındık yağı: Kuru ve yaşlı ciltler için bilhassa uygun. Fındık aroması içeriyor.

  Zeytinyağı: Gerek estetik gerekse deri yönünden en tanınmış yağ. Yenileyici, besleyici ve iltihap önleyici özellikleri var. Doğal E vitamini içeriyor, kuru ve çatlamış ciltlere özellikle uygun...

  Soya: Doymamış yağ asitleri içeriyor, gece kremi hazırlamada avokado yağı ile karıştırılabiliyor.

  Buğday tohumu yağı: Tonik, elastikiyet verici, nemlendirici, besleyici, yenileyici özellikleri var. Karotenoid içeriyor, doyamamış yağ asitleri D ve E vitamini bakımından oldukça zengin. Kuru, opak ve yaşlı ciltlere bilhassa uygun. Doğal bir antioksidan. Oldukça ağır bir yağ, başka bir yağa yüzde 15 oranında eklemek uygun olur.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cildinize Bakim Yapin Forum Tarih
Cildinize Doğru Bakım Yapıyormusunuz Güzellik & Bakım 4 Ekim 2011
Cildinize doğru bakım yapıyormusunuz Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
Gebelikte Cildinize Dikkat - Gebelikte Cild Bakımı Gebelik ve Annelik 16 Ocak 2010
Cildinize tatlı tatlı bakım Güzellik & Bakım 14 Ocak 2010
Cildinize doğal kış bakımı Yazısı - Kadınlara Özel Güzellik & Bakım 27 Aralık 2008

Bu Sayfayı Paylaş