Cildinize Maske Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Cildinize Maske Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cildinize Maske Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Modern koşullarda her kadın için yüz maskeleri gerekli. Çünkü rüzgar, yağmur, toz ve diğer olumsuz faktörlere karşı cilt her zaman korumasız. Maskeler fazla harcama yapmadan evde uygulanan güzellik bileşenleridir. Her yaştaki kadın maskeleri düzenli kullanmalı. Çünkü deri üzerinde olumlu bir etki oluşturur ve sağlık-güzellik yansıtır.

  Kirlerden ve olumsuz faktörlerden arındırmanın yanı sıra, cilde gerekli besinleri verir, kırışıklıkları zamanla yok eder. Maskeden sonra nemlendiici sürmenin de bazı kuralları var. Bu yazımda, ikisi hakkında da önemli olduğunu düşündüğüm püf noktalarını öğrenebilirsiniz .


  [​IMG]


  Evde yapılan veya hazır satılan maske kullanımında basit ve aynı zamanda mutlaka bilinmesi gerekli uygulamalardan söz etmek istiyorum:
  - Eğer hazır maske alıyorsanız kesinlikle cilt tipine ve durumuna göre seçilmeli. Evde hazırlıyorsanız maske cildinizin tipine göre hazırlanmalı. Arkasından nemlendirici krem kullanmalı.
  - Sarkma olan, kızarmış, lekeli veya kırışık olan citlere göre ayrı ayrı malzemeler kullanılmalı. Cildi yumuşatıcı, sıkıştırıcı veya beyazlatıcı maskelerden hangisi uygunsa o uygulanmalı. .
  - Maskeler sadece iyice temizlenmiş cilde uygulanmalı.
  - Hazırlanan maske bekletilmemeli. Hemen uygulama öncesinde hazırlanmalı ve derhal sürülmeli.
  - Maske yedirilirken, yüz ana hatları üzerinde parmaklarla işlem yapmalıl. mutlakan boyundan başlayarak çeneye ve yanaklara yani yukarıya doğru uygulanmalı.
  - Maske sürdüğünüzde cilt yavaş yavaş gerginleşir. Bu sırada yüz kaslarınız hareketsiz olmalı. Kesinlike o sırada konuşmamalı, gözünüzü açmamalı veya telefona cevap vermemelisiniz.
  - Bir maskenin deride en fazla tutulacağı zaman 15-20 dakikadır.
  - Maskeyi çıkartırken temkinli olmalısınız. Sürtme ya da cilt tahribatına yol açacak bir hareket veya ovalama olmamalı.
  - Eğer maske ciltte çok kurumuşsa, onu çıkarmak için uzun uzun cilt yıkanmamalı. 2 dakikalık yıkama işleminden sonra , ciltteki diğer kalıntıları kaldırmak için bir pamuk parçasını ılık suya batırıp, yavaş yavaş silerek çıkarmalısınız.
  - Normal veya yağlı ciltler maskeyi çıkartmak için şöyle de yapabilir: Bir miktar suda kaynatılan faydalı otlara (ılıyınca) batırılmış pamukla yüz silinebilir. Maskenin etkisi daha süper olur.
  - Maskeden sonra nemlendirici veya herhangi bir yumuşatıcı krem kullanmak istemiyorsanız, besleyici özellikte bir başka krem uygulamak gerektiğini unutmayın.
  - Eğer allerjiniz varsa ve maske kullanmak istemiyorsanız bunun yerine kaynamış suya, cilde yararlı bitkileri atarak yüzünüze buharını tutabilirsiniz.


  Nemlendirici sürmenin kuralları
  - Nemlendirici sürerken deri ıslak olmamalı
  - Sürdükten sonra fazlaya kaçmışsa bu bölümler bir peçete ile alınmalı
  - İçinde alkol veya parfüm olan nemlendirici kullanmamaya dikkat etmeli.
  - Günün 8 saatini klima ile ısıtılan bir odada çalışıyor veya oturuyorsanız kesinlikle günde iki kez nemlendirici kullanmalı. Oda çok sıcaksa, bir pamuk su veya maden suyu ise ıslatılıp arada yüz silinmeli.
  - En iyi doğal nemlendirici süt veya yoğurttur. Bu ikisinden birini yüze sürdükten 10 dakika sonra yıkarsanız, kremle benzer etkiyi verir.
  Her şeyi kuralına göre yapmalı.. Ve kişisel bakımla ilgili yaptığınız herşeyin size mutlaka olumlu anlamda geri döneceğini unutmamalı. Kendiniz , güzelliğiniz için emek harcamanın ödülü mutlaka size cildinizdeki değişiklikle gelecektir Güzel bir görünüm insana güven kazandırır. Bize 0 216 349 44 22 nolu hattımızdan ulaşarak, bitkisel kilo verme, cilt güzelliği vs sorunlarınızı danışabilirsiniz.


  Volkan Kurt
  Doğal Ürün Uzmanı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cildinize Maske Uygularken Forum Tarih
Cildinize Meyvelerle Yaz Maskeleri Güzellik & Bakım 29 Ağustos 2008
Cildinize Doğru Bakım Yapıyormusunuz Güzellik & Bakım 4 Ekim 2011
Cildinize bahar havası essin Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
Cildinize doğru bakım yapıyormusunuz Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
Gebelikte Cildinize Dikkat - Gebelikte Cild Bakımı Gebelik ve Annelik 16 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş