Cildinize Göre Doğru Parfümü Bulmanın Yolları

'Güzellik & Bakım' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Cildinize Göre Doğru Parfümü Bulmanın Yolları konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karakteristik parfümünüzü bulmak hayatta yapacağınız en iyi hamledir. Kadınların koku duyuları oldukça açıktır ve size yakışan parfüm onu deliye çevirecektir. Öyleyse kendinize en uygun parfümü bulmak için ne yapmanız gerektiğine bir göz atın.

  Karakteristik parfümünüzü bulmaya çalışırken, unutmayın ki bu dış görünüşünüz için, bir gömleğe uygun bir kravat bulmak ve şık giysiler giymek kadar önemlidir. Fakat, çoğu erkek kendilerine hediye olarak verilmiş veya bir alışveriş merkezinde alışveriş çantası ile plaj havlusu veren hoş bir tezgahtar kızdan alelacele alınmış bir koku sürer. Böylece çoğu erkek doğal fenomanları ile uymayan bolca tütün veya kişnişli kolonya sürer.
  Karakteristik parfümünüzü bulmak için, biraz araştırma yapmanız gerekir fakat doğru kokuyu bulduğunuzda sonuçları bu çabalarınıza değecektir. Babanızın kullandığı kolonyayı kullanma hatasına düşmeden önce karakteristik parfümünüzü bulmanız konusunda bırakın size yardımcı olalım.


  Cilt tipinizi belirleyin


  Karakteristik parfümünüzü bulmanın ilk adımı ne tip cildiniz olduğunu belirlemektir yağlı mı yoksa kuru mu.


  Yağlı cildin özellikleri


  Aynı vücut kıllarının size uygun kolonyanın kokusunu tutması gibi, yağlı cilt de kolonyanızı dağıtır ve yayar. Nem ve yağlı ciltlere hafif narenciye bazlı kokular daha iyi gelir çünkü bu maddeler vücudunuzun ortaya çıkardığı doğal kokuları daha güçlü bir şekilde dengeler. Daha taze bir his için ferah ve "yazlık" kokular kullanın.

  Şu karatersitik parfümleri deneyin:

  Miller Harris Coeur D’Ete

  Ermenegildo Zegna Essanza Di Zegna


  Kuru cildin özellikleri


  Koku bazen bir yere tutunmak ve kurumak ister ve kuru veya hassas cilt yağlı cilt kadar uzun süre kokuyu tutmaz. Herkesçe bilinenin aksine, her bir kokudan biraz sürmek çözüm değildir. Bunun yerine, tütün ve misk otunun alt tonları ile daha ağır ve yoğun kokuları sürün; bunların harika bir duruşu vardır ve daha hafif bir kokudan çok daha uzun süre üzerinizde kalacaktır.

  Şu karatersitik parfümleri deneyin:

  Kiton Black

  Lalique Encre Noire

  Yaşam biçiminizi hesaba katın


  Doğru karateristik parfümü seçmek her zaman bir dergide hoş kokan birşeyle ilgili değildir. Karakteristik parfümünüzü ararken seçeneklerinizi daraltmak için yaşam tarzınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, baharatlı yiyecekleri tercih eder misiniz? Düzenli olarak çok fazla miktarda alkol tüketir veya sigara kullanır mısınız? Midenize indirdiğiniz herşey sürdüğünüz parfüm ile karışarak sindirimle derinizin yüzeyine çıkar ve etrafınızda oluşacak kokuya dahil olur.


  Parfümü ne zaman süreceğinize karar verin


  Karateristik parfümünüzü seçerken genellikle gözden kaçırılan bir nokta da neyi nerede süreceğinizdir. Gece klüplerini gezerken sürdüğünüz parfüm ofis için uygun olmayabilir. Eğer bir parfümü günlük olarak kullanmayı düşünüyorsanız, o zaman tüm yaşam tarzınıza uyacak dengeli bir koku aramalısınız.


  Karakteristik parfümünüzü bulmak için yanınızda bir kadın götürün


  Kendinizi aşın ve sevgilinizi veya güvendiğiniz yakın bir kız arkadaşınızı yanınıza alın ve acımasız bir dürüstlükle son kararı onun vermesine izin verin. Onunla çıkmasanız da, bunu aşırı uyarıcı bulacak ve üzerinizde tüm kadınların çekici bulacağı kokuya doğru sizi yönlendirecektir.


  Parfümü önce kartlara sıkın


  Satış yetkilisinin üzerinize birşey sıkmasına izin vermeyin. Eğer parfümü koklamanız için bir karta sıkmayı önermezse, o zaman ondan bunu isteyin. Eğer mağazada kart yoksa, karaktetirstik parfümünüzü bulmak için başka bir yere gidin. Birkaç denemeden sonra, burnunuz kokladığınız şeyin ne olduğunu anlayamayacaktır; bu noktaya geldiğinizde bir sonraki kokulardan önce biraz kahve çekirdeği koklamak istediğinizi söyleyin. Çoğu iyi donanımlı mağazada parfüm reyonunda burnunuzu kokulardan temizlemek için kahve çekirdekleri vardır.


  Son seçiminizin beş dakika kalmasına izin verin


  Sevgiliniz ve siz bir koku seçer seçmez, birkaç dakika dağılmasını bekleyin ve kartı tekrar koklayın. Kuvvetli bir koku çok uzun süre kalacak ve sonradan iğrençleşecektir. Doğru parfüm ise, dağılacak ve sonra da hoş bir aroma olarak üzerinize yerleşecektir.


  Mantıklı


  Çoğu erkeğin vücutlarının doğal kokusu ile parfümleri birleştirme konusunda yeni bir yaklaşıma ihtiyacı olduğunu biliyor olmalısınız. Unutmayın ki, görünen sizin için en iyi parfüm olmayabilir. Ne de olsa, kendinizi mutlu etmek için değil varlığınızı belirtmek için ve üzerinizde neyin iyi durduğunuz söyleyecek kadınlar için parfüm kullanıyorsunuz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cildinize Göre Doğru Forum Tarih
Cildinize Doğru Bakım Yapıyormusunuz Güzellik & Bakım 4 Ekim 2011
Cildinize Maske Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler Güzellik & Bakım 30 Nisan 2010
Cildinize bahar havası essin Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
Cildinize doğru bakım yapıyormusunuz Güzellik & Bakım 1 Şubat 2010
Gebelikte Cildinize Dikkat - Gebelikte Cild Bakımı Gebelik ve Annelik 16 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş