Cildiniz ve Çikolata İlişkisi Hakkındaki Gerçek

'Güzellik & Bakım' forumunda princess_28 tarafından 1 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Cildiniz ve Çikolata İlişkisi Hakkındaki Gerçek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İşte muhteşem bir cilt için gerekli formül : nemlendirici, temizleyiciler, güneş kremleri ve...evet çikolata!Doğru duydunuz. Siyah çikolatada bulunan kakao (flavanol maddesini yoğun şekilde içermesi nedeniyle) cildinizin dokusu güzelleştirir, hidrat seviyesi ve kan akışını düzenler.

  Hatta güneş ışıklarının zararlı etkilerine karşı cildinizi korumaya %25’e kadar katkı yapar. Peki bunu nasıl başarıyor? Yüksek orandaki antioksidan gücü sayesinde. Fakat çikolatayı abartmadan tüketin, içindeki yağ ve kalori oranı yüksektir. Ayrıca güneş kremi kullanmaya da devam edin.


  Çikolata cilt için iyi mi? Evet iyi! Kakaodaki antioksidan maddeler kan dolaşımının düzenlenmesine yardım ettiği için arterlerde oluşan sağlıklı yapı cildinize de etki eder.


  Yapılan bir araştırmada, bir grup kadına 12 hafta boyunca her gün yarım fincan kakao içeren miktarda siyah çikolata (içeriğindeki flavanol miktarı 329 mg ) yedirildi. Çalışma sonunda, en baştaki cilt durumları ile oranlandığında, kadınların çok daha az cilt kuruluğu çektikleri, ve ciltlerinin daha yumuşak ve pürüzsüz olduğu gözlemlendi. Ayrıca düzenli kan akışı sayesinde ciltlerinin alt tabakalarının kalınlaştığı ve güneşe karşı daha korumalı bir hale geldiği belirtildi. Bu sonuçlar gerçekten muhteşem!


  Bunlara rağmen, çikolata tüketimini kesinlikle çok aşırı hale getirmeyin, ve güneş ışıklarının zararları söz konusu olduğunda da güneş kremlerini de kullanmayı ihmal etmeyin. Güneşe çıkmadan 20 dakika öncesinden güneş kremini sürün.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cildiniz Çikolata İlişkisi Forum Tarih
Çikolata cildinize zararlı mı? Cilt Hastalıkları 13 Ekim 2009
Cildinizi Güzelleştiren Küçük Bazı Öneriler Güzellik & Bakım 10 Ekim 2011
Cildinize Doğru Bakım Yapıyormusunuz Güzellik & Bakım 4 Ekim 2011
Cildiniz Ve Sağlık - Cildimizin Dostları Nelerdir - Cildimizin Düşmanları Nelerdir Güzellik & Bakım 2 Kasım 2010
Cildinize Maske Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler Güzellik & Bakım 30 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş