Cildi soğuktan korumanın yolu

#1
Sponsorlu Bağlantılar
Cildi soğuktan korumanın yolu

Soğuk hava el ve cildimizde kurumaya ve çatlakların oluşmasına neden oluyor. Bu günlerde cildimizi hem çirkin bir görünmemesi hem de sağlımız açısından soğuklardan korumamız büyük önem taşıyor. Düsseldorf'ta güzellik salonu işleten Moda Tasarımı ve Güzellik Uzmanı Zuhal Taşkıran özellikle bayanlara ciltlerini soğuk havanın etkisinden nasıl koruyabilecekleri konusunda önemli tavsiyelerde bulundu:EVDE BASİT KÜRLER HAZIRLAYABİLİRSİNİZ
“Soğuk kış günlerinde bol bol nemlendirici kullanmalarını tavsiye ederim. Ayrıca biz sıcak bal mumundan parafin yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Parafin el ve ayaklara uygulanır. Parafin yapmadan önce el ve ayaklara özel bir maske uygulanıyor. Bu maske sıcak bal mumunda muhafaza ediliyor. Bu uygulama 20 dakika sürüyor. Hanımların 3-4 gün krem bile sürmelerine bile gerek kalmıyor. Evde kendileri de bakım kürleri hazırlayabilirler. En basiti ihtiyaçları oranında zeytinyağı, bal ve vazelini karıştırarak el, yüz veya ciltlerindeki herhangi kurumuş bir bölgeye sürsünler. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra sıcak suyla durulasınlar. Ciltlerinin daha nemli ve bakımlı olduğunu göreceklerdir.

BOL BOL SU İÇİN
Güzellik makyaj değil, bakımlı bir cilde sahip olmak demektir. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar sağlıklı, güzel olur. Soğukta eller ve ciltte kurumalar, çatlaklar oluşur. Hatta kanamalar meydana gelir. Bu çatlaklar ve kanamalar başka sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Bizim mesleğimizde olduğu gibi eliniz ön plandaysa rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkar. Bol bol su içilmesini de öneririm. Soğukta eldiven taksınlar. Makyaj cildi korumaz. Cildin korunması için gözeneklerden giren korumalar uygulanması gerekir. Hatta kuru cilde makyaj yapılmamasını tavsiye ederim.
 

Üst