CHP'nin Tuncay Güney davası başladı

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  CHP'nin Tuncay Güney davası başladı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmaya, CHP ve Deniz Baykal'ın avukatları Ahmet Çörtoğlu ve Mirat İlsu Çatak ile TRT'nin avukatı Ender Cenk Aydın katıldı.

  TRT'nin avukatı Aydın, davanın açılmasına karşı beyanlarının yer aldığı dilekçeyi mahkemeye ve davacılara sundu. Dilekçede, canlı yayınlarda konuşmacıların ne söyleyeceğini önceden kestirmenin mümkün olmadığına işaret edilerek, ''söylemlerinin saldırı kabul edilmesi durumunda, sorumluluğun Tuncay Güney'e ait olduğu'' kaydedildi. TRT'nin, cevap hakkını her zaman açık tuttuğu da belirtildi.

  CHP ve Baykal'ın avukatları, dilekçeye karşı beyanda bulunmak üzere süre talep etti.

  Tarafların ''Büyüteç'' programının deşifresinin yer aldığı metinleri de mahkemeye sunduğu duruşma, deşifrelerin karşılaştırılması, delillerin sunulması ve CHP ile Baykal'ın avukatlarının beyanda bulunmaları için ertelendi.

  -DAVA KONUSU-

  TRT-2'de 14 Ocak 2009'da yayımlanan ''Büyüteç'' programına, Ergenekon davası ile ismi sık sık gündeme gelen Tuncay Güney Kanada'dan canlı olarak katılmış, dile getirdiği iddialar üzerine CHP ile Baykal'ın avukatları TRT'ye toplam 200 bin TL'lik manevi tazminat davası açmıştı.

  Dava dilekçesinde, ''programda, Tuncay Güney tarafından, CHP ve Baykal'a yönelik söz konusu hakaret ve itham dolu açıklamalar yapılırken, yayını yöneten program yapımcısı ve sunucusu İbrahim Gürkan Sarı tarafından hiçbir müdahale ve uyarıda bulunulmadığı'' ileri sürülmüştü.


  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - CHP'nin Tuncay Güney Forum Tarih
İşte CHP'nin Sakık'ı doğrulayan yanıtı Haber Arşivi & Gündem 26 Şubat 2010
CHP'nin ağır topları Topbaş'ın muhallebicisinde buluştu Haber Arşivi & Gündem 24 Ocak 2009
Karaçepiş Şehit Tuncay Özdemir İlköğretim Okulu Bilgileri İvrindi Balıkesir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Mayıs 2012
Ahmet Tuncay İlköğretim Bölge Okulu Bilgileri Buldan Denizli Denizli Tanıtımı 13 Temmuz 2011
Tuncay Mollaveisoğlu Kimdir - Tuncay Mollaveisoğlu Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 29 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş