CHP'li Öymen'den Bülent Arınç ve AKP'ye tepki

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  CHP'li Öymen'den Bülent Arınç ve AKP'ye tepki konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BOLU (İHA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Bolu'da TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç'ın emekli subaylarla ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi. Öymen, Sayın Arınç'ın açıklamalarında seviye düşüklüğü gördüklerini söyledi.

  CHP Belediye Başkan adayı Tanju Özcan, İl Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ve çok sayıda partili tarafından Paşaköyü kavşağında karşılanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, uzun araç konvoyuyla Kardelen Meydanına geldi. Esnaf ziyaretleri öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Öymen, AK Parti'yi batan bir gemiye benzeterek, "Adalet ve Kalkınma Partisi batan bir gemidir. Vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Hiçbir vatandaşımız batan gemiye bilet almasın. Bu partinin geleceği yok. Bunlar yerel seçimlerden sonra genel seçim yapmak zorundalar ve gideceklerdir. Size de söyleyeyim. AKP iktidarı içeride gericidir, dışarıda vericidir, yakında gidicidir" dedi.

  Öymen, bir gazetecinin, "TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç'ın emekli subaylarla ilgili açıklamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, şöyle cevap verdi:

  "Açıklamaları çok ayıp. Hiç yakışmıyor. Meclis Başkanlığı yapmış bir insan bu devlete şerefle bütün ömrünü vakfetmiş, şerefle memlekete hizmet etmiş insanları suçlayıcı ifadelerde bulunması hiç ona yakışmıyor. Siyasi terbiyeye yakışmıyor. Mahkemelerce mahkumiyet kararı almış bütün insanlar masumdur. Sayın Arınç mahkemeden önce insanları kendisi mahkum etmiştir. Bunlar çok ayıp şeyler. Sayın Arınç'ın sözlerinde çok büyük bir seviye düşüklüğü görüyoruz. Öyle anlaşılıyor ki Arınç'ın altimetresi bozulmuş."

  CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ilgili İstanbul'da bilboardlara asılan ilanların siyasi ahlaka uymadığını ifade eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, şöyle konuştu: "Bakın o billboardları Ankara'da da astılar. Ne yazanı belli, ne yayınevi belli. Hiçbir şey belli değil. Düzmece bir kitap olduğu ortada. Kılıçdaroğlu yolsuzlukları çıkarınca onu çeşitli şekilde karalamaya çalışıyorlar. Bu yöntemle hiçbir yere varılamaz. Vatandaş gerçeği görmüştür."

  Onur Öymen, Belediye Başkan adayı Tanju Özcan ve partililer daha sonra İzzet Baysal Caddesi'nde esnafı ziyaret etti. Öymen, daha sonra karayoluyla Bolu'dan ayrıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - CHP'li Öymen'den Bülent Forum Tarih
CHP'li başkanın imam rahatsızlığı Yurt İçi Haberler 4 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş