CHP'den memur maaşına tepki

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 18 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  CHP'den memur maaşına tepki konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, ''açıklanan memur maaş zamlarının, artan hayat pahalılığı karşısında 6 yıllık AKP iktidarı döneminde oluşan reel kayıpları bile karşılamaktan uzak olduğunu'' ileri sürdü.

  Selvi, sendikaların, temsil ettikleri kitlelerin ekonomik, sosyal hak ve çıkarlarını korumak, geliştirmek olan demokratik kuruluşlar olduğunu ifade etti. Selvi, açıklamasında şunları kaydetti:

  ''Başbakan, bunu içine sindirmek zorundadır. Her yerde, 'ekonomide 1. lige çıkıldığını, büyümede rekorlar kırıldığını, ihracatta patlama yaşandığını, enflasyonun düştüğünü, borçların azaldığını, kişi başına milli gelirin 10 bin dolara yükseldiğini, bunun 15, 20 bin dolara yükseleceğini' söyleyen Başbakan, memurların haklı ve mütevazı talepleri karşısında telaşlanmakta ve hemen hiddetlenmektedir. Çünkü Başbakan, çizdiği pembe tabloya en başta kendisi inanmamaktadır. Açıklanan maaş zamları, artan hayat pahalılığı karşısında, 6 yıllık AKP iktidarı döneminde oluşan reel kayıpları bile karşılamaktan uzaktır. Başbakan her defasında olduğu gibi rakamlara takla attırarak kafa karıştırmaya çalışmaktadır.''
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - CHP'den memur maaşına Forum Tarih
Sağlık Memurluğu Eğitimi Hakkında Bilgi Meslekler Rehberi 1 Ekim 2011
Sağlık Memurluğu Çalışma Alanalrı Ve İş Bulma İmkanları Nedir Meslekler Rehberi 1 Ekim 2011
Sağlık Memurluğu Ne Demektir Meslekler Rehberi 1 Ekim 2011
Rüyada Zabıta Memuru Görmek Ne Anlama Geliyor? Rüya Tabirleri 14 Eylül 2011
2012 Memur Zammı Ekonomi Ve Borsa 3 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş