Children Of Bodom biyografi resimleri...

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda Amroth tarafından 28 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Amroth

  Amroth Üye

  Children Of Bodom biyografi resimleri... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Children of Bodom, Finlandiyalı bir melodik death metal grubudur.1993 yılında Espoo kentinde Alexi Laiho ve Jaska Raatikainen isimli iki arkadaş tarafından kurulmuştur.Espoo’lu (Finlandiya) grup Children of Bodom 1997 sonunda kuruldu ve ilk albümleri «Something Wild»ı çıkardı. Bu albümden önce grubun adı «Inearthed» idi ve yaptıkları müzik melodik death metaldi. Grubun yeni adı 1960’larda Helsinki’ye 20 km uzaklıktaki Bodom gölünde bıçaklı bir sapık tarafından saldırıya uğrayan dört Fin gencinden geliyordu. (Aynı zamanda göle ve gruba ismini veren bodom iskandinav mitelojisinde ilahi bir yeri olan inancı simgelemektedir.)İlk albümlerini çıkardıktan sonra grup tüm Avrupa’ya açılmak için Nuclear Blast Germany ile anlaştı. Hemen sonra kendi isimlerini taşıyan yeni bir parça yaptılar ve bir single çıkardılar. Bu single albüm, hiç bir promosyon kampanyası yapılmadan sekiz hafta listelerde bir numarada kaldı.

  Daha sonra herşey daha da hızlanmaya başladı. 1998 Şubat’ında Hypocrisy, Benediction ve Covenant ile çıktıkları ilk Nuclear Blast turnesi başarılıydı. İkinci Nuclear Blast turnesi Eylül ayında (bu sefer Gorgoroth, Dismember, Agathodamion ve Raise Hell ile birlikte) gerçekleşti. Bu arada grup yeni şarkılar bestelemişti ve ikinci albümleri «Hatebreeder»ın kaydı yapıldı. Bu albüm piyasaya çıkmadan önce (Stone’un No Commands parçasının bir coverını da içeren) «Downfall» isimli bir single çıktı. 1999 başlarında yeni albüm «Hatebreeder» nihayet çıktı ve aynı senenin Temmuz’unda grup biri Osaka, diğer ikisi Tokyo’da olmak üzere üç konserlik bir Japonya turnesine çıktı, hepsinde biletler tükendi. Tokyo’daki iki konser kaydedildi ve bir CD-Box olarak piyasaya sürüldü. Tüm Bunları yeni Nuclear Blast turnesi izledi. Bu sefer beraber çaldıkları gruplar In Flames, Dark Tranquility ve Arch Enemy idi.

  Mayıs 2000’de grup yeni bir single albüm çıkardı: «Hate Me». Bu single da «Children of Bodom» single’ı gibi listelerde zirveye oturdu. Aynı senenin Temmuz ayında grup ABD’ye gitti ve 14.Milwakuee Metal Festivali’nde çaldı. 30 Ekim’de ise «Follow the Reaper» albümleri Finlandaya’da piyasaya çıktı. İlk hafta albüm sadece Orta Avrupa’da 50.000’in üzerinde sattı. Albüm, en çok satanlar listesinde Almanya’da 46, Fransa’da 88, Avusturya’da 38 ve kendi ülkeleri Finlandiya’da 3. sıraya çıktı.

  Children of Bodom’un son albümü «Hate Crew Deathroll» ise 2003 yılının Ocak ayında piyasaya çıkmış bulunuyor. Onu takiben Are You Dead Yet? isimli albümleri 14 kasım 2005 de finlandiyada ve 19 kasım 2005 de tüm dünyada çıkmış bulunuyor.2007 yılının ortalarında ise Bodom Covers adlı cover albümünü piyasaya çıkmış bulunuyor. En son «Blooddrunk» adlı albümleri 2008 baharında çıkmış bulunuyor ve çoğunluğa göre tarz olarak en farklı albüm de bu.
   

 2. Amroth

  Amroth Üye

Yükleniyor...
Benzer Konular - Children Bodom biyografi Forum Tarih
Children of Bodom - Downfall (Bass) - Gitar Akorları Müzik Türleri ve Enstrümanları 2 Aralık 2009
Children of Bodom - Dont Stop At The Top (tab) - Gitar Akorları Müzik Türleri ve Enstrümanları 2 Aralık 2009
Children Of Bodom wallpapers [14 mb.] Wallpaper / Resimler 3 Kasım 2008
Railway Children - Edith Nesbit - İngilizce Kitap Özeti İngilizce Tercümeler 8 Kasım 2010
Al Jazeera Children's Channel Frekansı Populer Uydular Frekanslar 16 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş