Chavez de Twitter'da hesap açtı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 28 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Chavez de Twitter'da hesap açtı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez de Twitter'da hesap açtı. Chavez'in yardımcısı Cabello, yaptığı açıklamada, ''Yoldaşlar, @chavezcandanga hesabı rezerv edilmiş olup, Komutanımızın mesajları burada olacaktır'' dedi.

  İletişim kurumu başkanı ve Chavez'in yardımcısı Diosdado Cabello, yaptığı açıklamada, ''Yoldaşlar, @chavezcandanga hesabı rezerv edilmiş olup, Komutanımızın (Chavez'in) mesajları burada olacaktır'' dedi.
  Cabello, Chavez'in Twitter'da takipçi rekoru kıracağını da savundu.
  Chavez henüz Twitter'daki @chavezcandanga hesabından bir kelime yazmamış olsa da, bugün sabah itibarıyla twitter.com adresinde kendisini takip edenleri sayısı 20 bine yaklaştı.
  Kabine toplantısı sırasında bu konuya da değinen Chavez, ''takipçilerinin gözünüzü açık tutmasını, geceyarısından sonra mesaj gönderebileceğini'' söyledi.
  Chavez'in hesabındaki ''candanga'' ifadesi bazı ülkelerde 'iblis' yerine kullanılsa da, Venezuela'da ''inatçı, isyankar, başbelası'' gibi anlamları bulunuyor.
  Venezuela, geçen yıl 100 bin civarındaki kullanıcı sayısının bu yıl 200 bini aşması nedeniyle Twitter'ın en hızlı yayıldığı ülkeler arasında gösteriliyor. Mikro-blok sitesi olarak tanımlanan Twitter'ın, tüm dünyadan aralarında resmi kurumlar, bakanlıkların da bulunduğu onmilyonlarca kullanıcısı bulunuyor.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Chavez Twitter'da hesap Forum Tarih
Chavez: Santos seçilirse savaş çıkar Yurt Dışı Haberler 26 Nisan 2010
Venezuela Başkanı Hugo Chavez Oyunlara Yüklendi Oyun Haberleri 20 Ocak 2010
Chavez: İran'da ABD parmağı var Yurt Dışı Haberler 25 Haziran 2009
Hugo Chavez, Çin'i ziyaret edecek Yurt Dışı Haberler 23 Mart 2009
Demir Demirkan, twitter'dan aldığı mesajlardan şarkı yaptı.. Müzik Haberleri 2 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş