Ceylanlı Köyü Göynük Bolu

'Bolu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Ceylanlı Köyü Göynük Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ceylanlı köyü bilgileri - ceylanlı köyü resimleri - ceylanlı köyü tanıtım  Ceylanlı, Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihi

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
  Kültür

  Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur. batı karadenize ait eşşsiz manzaralarla dolu bu kır köyü bünyesinde cana yakın yurdum insanını barındırır kokusu bile bir başkadır bu memleketin insan burada kendini bir başka hisseder.söyledim ya insanları cana yakındır.köye ilk adımınızı attığınızda kapıları sonuna kadar açılır bu insanların.bünyelerinde barındırdığı hoş yemek lezzetleriyle size hemen bir sofra açıverirler.işte o zaman yerde hep birlikte tıpkı eski günlerdeki gibi yemek yemenin keyfine varırsınız ve ona doyarsınız.dedikya doyarsınz çünkü hoş yumurtalı pideleri serin mi serin pınar suları,şen şakrak kahkahaları bir başka karşılar sizi.bunlardan başka gezmesine doyulmayan tarihi nitelikli bizans kaynaklı manastır bölgesi,sekiler mevkii,kürpayra bölgesi köyümüzde görülmeye değen yerlerdendir.şimdide gelelim insanlarına güzel köyümüzde görev yapan değerli öğretmenlerimizden nazım bayır,şevki gündüz,değerli din görevlilerimizden sn eyup dinler,değerli muhtarlarımızdan fikri aydın,mehmet karakaya,yunis durhan,mehmet çelik ve mehmet seki köye ve köy halkına büyük hizmetleri olan değerli büyüklerimizdendir.yolu düşenlerin,patatesinden,baklasından,cevizinden,pes tilinden,armutundan,elmasından,ikliminden,insanınd an,hoş kokusundan geçilmeyen bu köyüne selam vermeden geçmesin.
  Coğrafya

  Bolu iline 160 km, Göynük ilçesine 60 km uzaklıktadır.
  İklim
  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.
  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 87
  1997 76
  Ekonomi

  ekonomisi gayet gelişmiştir
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim binası vardır öğretmen atanması için yeterli sayı bulunamadığından taşımalı eğitimden yararlanılarak diğer köylerde öğrenim gerçekleşmektedir. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalta 40 km uzakta. köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  [​IMG]
  [​IMG]
  kaynak
  yerel net
  vikipedi özgür ansiklopedi  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ceylanlı Köyü Göynük Forum Tarih
Ceylanlı Köyü Hakkında Bilgi Hamur Ağrı Ağrı Tanıtımı 15 Ocak 2011
Ceylanlı Köyü Merkez Hakkari Hakkari Tanıtımı 18 Mart 2010
Ceylanlı İlköğretim Okulu Hamur Ağrı Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş