Ceylan Ertem'in İlk Solo Albümü

'Müzik Haberleri' forumunda Dine tarafından 19 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Ceylan Ertem'in İlk Solo Albümü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ceylan Ertem'in İlk Solo Albümü

  [​IMG]

  2006 yılında çıkardıkları albüm ile Anima grubunun solisti olarak tanıdığımız Ceyl'an Ertem'in ilk solo albüm çalışması olan “soluk”, Baykuş Müzik etiketi ile Nisan ayında raflardaki yerini alacak.
  Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı projelerinin aranılan ismi olan Ceyl'an Ertem 2008 yılında Berlin’ de temelleri atılan caz tabanlı Octophone projesi için Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıt sürecine başladı. Bu sürecin sonucunda Berlin’ de bir dizi konser verdi. Bu proje ile birlikte Avrupa'da ismini duyuran sanatçı 2010 yılının Şubat ayında Fransa'nın tanınmış alternatif gruplarından biri olan United Fools ile konser vermek üzere konuk sanatçı olarak Fransa'ya davet edildi. Aynı zamanda Friendly Fire ve kpar kpoh knah projeleri ile yurtiçinde de ses getiren Ceyl'an Ertem'in, müziğe başladığı günden beri biriktirdiği deneyimlerini özgün müzik algısı ile birleştirdiği bu albümünde kendisine
  Gevende'den Oğuz Büyükberber'e kadar 50 değerli müzisyen eşlik etti. Sanatçı kendi bestelerinin yanısıra Nazan Öncel - Kız Bebek, Neşet Ertaş - Gönül Dağı, İsmail Hakkı Bey - Fikrimin İnce Gülü, Kızılcıklar Oldu Mu şarkı ve türkülerini de cover olarak albümünde değerlendirdi.
  Albümün ilk video klibi çıkış şarkısı olan “insandık” adlı şarkıya çekildi. Yönetmenliğini Gökçen Dilek Acay'ın ve Ceyl'an Ertem'in yaptığı klibin içerisindeki çizimler Sadi Güran'a ait. Çekilen yüzlerce fotografın arka arkaya kullanılarak bir araya getirilmesiyle oluşturulan klibin çekimleri 2 gün sürdü.
  Müziğe ve hayata özgün bir bakış açısı sağlayacak olan “soluk” albümü Nisan ayında dinleyicileri ile buluşacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ceylan Ertem'in İlk Forum Tarih
Ceylanpınar Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Şanlıurfa Şanlıurfa Tanıtımı 2 Aralık 2012
Turgay Ceylaner Hayallerimin Katili 2012 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 15 Temmuz 2012
Şehit Adnan Ceylan İlköğretim Okulu Bilgileri Gölmarmara Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 5 Şubat 2012
Ceylan Ertem Kimdir - Ceylan Ertem Biyografisi Sanatçı Tanıtımları 5 Ocak 2012
Bir Ceylan Bahçeye Götürdü Beni Türküsü Notaları Müzik Türleri ve Enstrümanları 21 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş