Cevizli Şantili Armut Tatlısı - Cevizli Şantili Armut Tatlısı yapilisi - tarifi

'Tatlılar ve Reçeller' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Cevizli Şantili Armut Tatlısı - Cevizli Şantili Armut Tatlısı yapilisi - tarifi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Malzemeler :
    • 8 adet armut
    • 1 su b.toz şeker
    • 5 adet karanfil
    • Kırmızı gıda boyası
    • 1 poşet toz şanti
    • 1 çay b.süt
    • Ceviz
    Hazırlanışı :

8 adet armutun kabuklarını soyun.Armutların uç kısımlarını kesin.Armutların sap kısmından biraz daha fazla kesin.Armutların çekirdeklerini çıkartın.Tencereye armutları ve armutların sap kısımlarını dizin.Üzerlerine karanfilleri ilave edin.Her Armutun üzerine 1 çorba kaşığı toz şeker ilave edin.Yarım çay bardağı suyun içine az miktarda kırmızı gıda boyası ilave edin ve sulandırın.
    Armutların şekerlerin üzerine ilave edin.Armutları pişirmeye bırakın.1 poşet toz şanti ile 1 çay bardağı sütü çırpın.Pişen armutları servis tabağına dizin.Armutların çekirdek kısımlarına ceviz parçası ilave edin.Cevizlerin üzerine şanti ile süsleyin.Armutların kapak kısımlarını kapatıp servis edin.

Yükleniyor...