CERN'de Hacker Şoku

'Bilim & Teknoloji' forumunda Dine tarafından 4 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  CERN'de Hacker Şoku konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  CERN’DE HACKER ŞOKU !


  Asrın deneyini gerçekleştiren CERN’in bilgisayar sisteminde "kara delik" çıktı, hackerler dalgasını geçti.

  Asrın deneyini gerçekleştiren CERN’in bilgisayar sisteminde "kara delik" çıktı, hackerler dalgasını geçti. CERN’in bilgisayar güvenliği alarm durumuna geçti.

  Kendilerine “Yunan Güvenlik Takımı” diyorlar. İnternet aleminde bir ilke imza attılar. Yunan hacker takımı, dünyanın en sıkı korunan sistemlerinden biriyle çalışan CERN’in sistemine saldırdılar. CERN, olayla ilgili açıklamada bulunmadı ancak bilgisayar güvenliğinin gözden geçirilmesine başlandı.

  Hacker grubu, CERN’in "Asrın Deneyi" için 10 Eylül’de çalıştırdığı LHC’ye (Büyük Hadron Çarpıştırıcısı) bağlı CMS detektörünün www.cmsmon.cern.ch adlı sitesine saldırıp dalgalarını geçti. Olay "asıl kara delik CERN’n bilgisayar sisteminde" dedirtti.

  Protonların dev dedektörlerden geçtiği sırada CERN bilgisayarlarına giren hackerlar gönderdikleri mesajlarla uyarıda bulunup güvenlik zaafıyla alay etti.

  LHC deneyine zarar vermek gibi bir amaçları bulunmadığını belirten hackerlar bu saldırıyı güvenlik açığını göstermek için yaptıklarını söyledi. Dünyanın en büyük deneyini yapan CERN çalışanı bilim adamları daha önce yaptıkları açıklamada, tehdit mailleri aldıklarını söylemişlerdi.

  Kaynak: Hürriyet Gazetesi
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - CERN'de Hacker Şoku Forum Tarih
Avusturya Cern'den vazgeçiyor Bilim & Teknoloji 13 Mayıs 2009
Yüzyılın deneyinden kötü haber - CERN'deki parçacık hızlandırıcısında meydana gelen arıza Bilim & Teknoloji 20 Eylül 2008
CERN'deki deney yüzünden genç kız intihar etti Yurt Dışı Haberler 15 Eylül 2008
Hackerler hotmail hesabı üzerinden saldırıyor Spy ve Virüs Haberleri 11 Kasım 2010
Hacker Gracker Meselesi Kitabı - Mehmet Güven Kitap, Resim ve Dergi 13 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş