CERN’e gelecek zamandan sabotaj iddiası

'Bilim & Teknoloji' forumunda Dine tarafından 20 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  CERN’e gelecek zamandan sabotaj iddiası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Siyasi alanda hemen her türüne alışık komplo teorileri bilim dünyasında tam anlamıyla çağ atladı! İki fizikçi, CERN’nin ‘Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nın kendi geleceği tarafından sabote edildiğine inanıyor

  [​IMG]

  ZAMAN YOLCULARI

  Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü’nün (CERN) inşa ettiği, dünyanın en büyük ve en pahalı fizik deneyi ‘Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nın “dünyanın sonunu getireceği, zaman yolculuklarına imkân tanıyacağı” öne sürülüyordu. İki fizikçi ise çarpıştırıcıyla ilgili daha tuhaf bir teori ortaya attı.

  İKİ FİZİKÇİ SÖYLEDİ

  Danimarka'daki Niels Bohr Enstitüsü’nden H. Bech Nielsen ve Japonya’daki Yukawa Fizik Teorisi Enstitüsü’nden Masao Ninomiya tarafından yazılan ve fizik sitesi arXiv.org adresinde yayımlanan iki farklı makaledeki teori şöyle: Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nın çalışmalarında araştırmaları sonuçsuz bırakan olaylar talihsizlik değil. Çarpıştırıcı geleceği tarafından sabote edildi.

  DÜNYA İÇİN...

  Araştırmanın gelecekteki güçler tarafından engellendiğini iddia eden iki fizikçi, bu durumun dünyayı korumak adına yapıldığını da söylüyor. Dr. Nielsen ve Dr. Ninomiya’nın talihsizlik olduğuna inanmadığı olaylar, 1993’te başlıyor. O yıl, ABD’de yürütülen benzer bir proje iptal edilmişti. 2008’de çalıştırılan “Hadron Çarpıştırıcısı” ise iki mıknatıs arasındaki bağlantının kopması sebebiyle kapatılmış ve 1 yılı aşkın süre kapalı kalmıştı. Çarpıştırıcı aralıkta çalıştırılacak ve komplo teorileri test edilebilecek.

  (Milliyet)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - CERN’e gelecek zamandan Forum Tarih
Kitle iletişim araçları kültürün gelecek nesillere aktarılmasını sağlar mı kısaca Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Gelecek sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 4 Aralık 2016
Gelecekte dünyamızı ne tür sorunlar bekliyor Sorular ve Cevaplar 23 Kasım 2016
Gelecekle ilgili kompozisyon örneği kısa Makaleler-Denemeler 26 Nisan 2014
Gelecekte nasıl bir anne veye baba olmak isterdiniz kısaca Sorular ve Cevaplar 20 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş