Cep'te arabağlantı ucuzluğu

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda Mavi_Sema tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Cep'te arabağlantı ucuzluğu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]  BTK'nın 1 Mayıs'tan itibaren uygulayacağı arabağlantı fiyatlarındaki indirim 15 Mayıs'a kadar operatör tarifelerine de yansıyacak
  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından telekom operatörlerinin kendi aralarındaki toptan faturalandırmalarda kullanacakları arabağlantı ücretlerindeki yüzde 30'luk indirim cep telefonu faturalarına da yansıyacak.
  BTK'nın aldığı son karara göre operatörlerin, abonelerine uyguladıkları farklı operatöre doğru arama ücreti KDV ve ÖİV dahil en fazla 64 kuruş olabilecek. Kurul kararına göre operatörler 15 Mayıs'a kadar halen uygulamış oldukları diğer operatöre doğru yüksek ücret tarifelerini düzenleyerek KDV ve ÖİV dahil en fazla dakikası 64 kuruşa indirecekler.
  Halen Turkcell'in BizBize ve Vodafone'un Cep Aile tarifesinde diğer operatöre doğru aramalar dakikası KDV ve ÖİV dahil 72.71 kuruştan faturalandırılıyor.
  Turkcell zam yapacak
  Öte yandan BTK Turkcell'in çeşitli tarifelerinde kendi şebekesi içerisinde abonesini çok daha ucuza konuşturduğu yönünde Avea, Türk Telekom ve Vodafone'un şikayetleri üzerine bir karar daha alarak Turkcell'in tüm maliyet hesaplarını BTK ile paylaşması gerektiği kararına vardı. Ayrıca Turkcell'in kendi şebekesi içerisinde arabağlantı ücretlerinden daha düşük fiyat politikası uygulamaması gerektiği, gerekirse BTK'nın arabağlantı ücretlerini Turkcell'in şebeke içi fiyatlarından daha da aşağıya çekeceği kurulun son kararında yer aldı.
  Bu durumda Turkcell 72.71 kuruşluk diğer operatöre arama ücretlerini minimum 64 kuruşa çekerken, şebeke içi ücretlerini de 6.75 kuruşluk arabağlantı ücretinin üzerine çıkartmak zorunda kalacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cep'te arabağlantı ucuzluğu Forum Tarih
Recep'ten sonra Kanepe Kazım Sinema Dünyasından Haberler 12 Ocak 2010
Cep'te geri dönüşüm tehlikesi Bilim & Teknoloji 8 Şubat 2009
Cep'te Film Seyredelim - Cepten Film Seyretme N-Gage-Os9x-Symbian Programlar 6 Eylül 2008

Bu Sayfayı Paylaş