Cep telefonunda büyük vurgun!

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 6 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Cep telefonunda büyük vurgun! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cep telefonları ile arama yapıldığında ekranda beliren 'aktif aramalar' yazısının kontör kaybına neden oluyor.
  Cebinizde eğer "aktif aramalar" gibi bir uyarı beliriyorsa işte o zaman soyuluyorsunuz demektir! Bu iddianın sahibi kamudan üst düzey bir yetkili. İşte vurgunun ayrıntıları;
  Her arama sırasında ekranda beliren 'aktif aramalar' yazısı sebebiyle karşıdaki kullanıcıdan bir kontör düştüğü tespit edildi. Kamudan üst düzey bir yetkili duyum üzerine konuyla ilgili araştırma yaptığını, bilgi almak için başvurduğu cep telefonu şirketlerinin aktif arama sonrasında oluşan kontör kaybını doğruladığını söyledi. Şirketler aynı yetkiliye kontör kaybı yaşamaması için yapması gereken işlemleri de anlatmış. Cep telefonu kullanıcılarının ekranda beliren aktif arama yazısını iptal etmesi gerekiyor. Telefonda sırasıyla ##002# tuşlanarak arama yapılıyor ekranda 'Aktarma iptal edildi' yazısı beliriyor. Bu sayede gelen her aramada ekranda beliren aktif arama yazısı kaldırılıyor.

  'Aktif aramalar' yazısı iptal edilmediği müddetçe, aranan kişiye ulaşamayanlardan bir kontör düşülüyor. Eğer aranan kişinin telefonu da telesekreter ayarlı ise dinlenen bir saniyelik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için de kullanıcıların ayrıca bir normal arama karşılığı ücretlendirildiği belirtiliyor. Kullanıcı, eğer iki dakika sonra yine ulaşamazsa 1,5 kontör kaybı daha oluyor. Telesekreterin ücretsiz zannedilmesi tüketicileri mağdur ediyor. Telefon şebeke istasyonu yetkilileriyse bilgi almak isteyen kullanıcılara; ##002#'yi arayarak telesekreterin kaldırılabileceğini anlatmakla yetiniyor. Aboneler "Kullandığımız telefonların bütün özelliklerini bilmiyoruz. Bizden habersiz neden bu tür uygulamalar yapılıyor." şikayetinde bulunuyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - telefonunda büyük vurgun Forum Tarih
Cep telefonundan çok konuşanlar günde 2 bardak yoğurt yemeli Genel Sağlık 5 Mayıs 2010
Cep telefonunda okey oynamak için Diğer Cep Oyunları 7 Ekim 2009
Cep Telefonunda 7 Dil SözlüK [Sesli] Diğer Tüm Programlar 12 Mayıs 2009
cep telefonunda flash oyunlar oynayın Sony Ericsson 7 Mart 2009
Telefonunda stil arayanlara Sony Ericsson 27 Şubat 2009

Bu Sayfayı Paylaş