Cep Telefonu Sahipleri, Virüslere Dikkat!

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Dine tarafından 23 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Cep Telefonu Sahipleri, Virüslere Dikkat! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Vodafone'un ortaya çıkardığı zararlı problemi, öncelikle HTC Magic, sonra da tüm akıllı telefon sahiplerini tehdit ediyor. Peki bu zararlı nasıl bulaşıyor ve ne yapıyor?
  Vodafone, yaklaşan tehlike karşısında kullanıcılarını uyardı: "Dağıtımcılığını yaptığımız HTC Magic akıllı telefonların, hafıza kartlarında, karttaki tüm bilgileri korsanlara aktarabilecek bir virüs ortaya çıktı." Kullanılan modelin Magic olması gerekmiyor, o kartın takılı olduğu her telefon potansiyel bir tehdit konumuna geliyor.


  [​IMG]


  İspanya'da satılan telefonlarda beliren zararlı, 3000'den fazla cihazın hafıza kartında saklı. Hafıza kartlarının sıklıkla değiştirilen ve paylaşılan ürünler olduğu düşünülürse, bu sayı düzinelerce kez katlanabilir. Vodafone sözcüsü açıklama yaparak, "Ortaya çıkarılan zararlıların çoğu İspanya'daki telefonlarda bulunuyor. Başka hiç bir yerden şimdilik şikayet almadık. Biz de yeni hafıza kartlarını, İspanya'daki telefon sahiplerine yollamaya başladık. Eğer, kötücül yazılımdan zarar gören, başka ülkelerden de kullanıcılarımız olursa, onlara da her türlü teknik desteği vermeye hazırız." ifadelerini kullandı.
   

Bu Sayfayı Paylaş