Cep telefonları için tek tip şarj cihazı

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda Siraç tarafından 18 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Cep telefonları için tek tip şarj cihazı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Cep telefonları için tek tip şarj cihazı

  [​IMG]

  İngiltere'de GSM operatörleri, her marka ve model cep telefonuna uyabilen ve enerji tasarrufu sağlayan bir şarj aleti üretecek...
  [​IMG]
  AB ülkelerinde 30 farklı şarj aletinin kullanılmakta olduğuna dikkati çeken uzmanlar, geliştirilecek tek tip şarj aletinin özellikle nüfusu kalabalık ve her bireyinin değişik marka ve modelde cep telefonu kullandığı ailelerde yaşanan şarj aleti "kalabalığını" ortadan kaldıracağını belirtti.

  GSM Operatörleri Birliği tarafından hazırlanan çevre dostu uygulama önerileri arasında tek tip şarj aleti uygulamasının da yer aldığına işaret eden uzmanlar, bu uygulamayla 51 bin ton daha az şarj aletinin üretilip, kullanılıp, sonuçta da çöpe atılacağını tahmin ediyor.

  Bu arada, piyasadaki şarj aletlerinin, telefondan çekilse bile prizde bırakılması halinde şarj esnasındaki gibi enerji tükettiğini hatırlatan uzmanlar, geliştirilmekte olan şarj aletinin bu şekilde bırakıldığında enerji tüketiminin yüzde 50 az olacağını ifade ediyor.

  Tek tip şarj aleti ile ilgili anlaşmayı İngiltere'de faaliyet gösteren 5 büyük GSM operatörü ve önde gelen cep telefonu üreticilerinin imzaladığı bildirildi.

  Söz konusu şarj aletinin bu yıl içinde piyasaya çıkartılması bekleniyor.

  GSM Operatörleri Birliği, 2012 yılı itibariyle cep telefonlarının büyük bölümünde tek tip şarj aleti kullanılmasını ümit ediyor.

  GSM Operatörleri Birliği sözcüsü Michael O'Hara, tek tip şarj aleti uygulamasının hem çok önemli bir çevre dostu adım olduğunu, hem de müşterilerinin hayatlarına büyük kolaylık getirmesini beklediklerini söyledi.

  ''Artık kimse etrafta dolaşıp telefonuna uygun şarj aleti aramak zorunda kalmayacak'' diyen sözcü, ''Çünkü bütün telefonlar aynı aletle şarj edilecek'' dedi.

   

 2. Rojava

  Rojava Üye

  paylaşım için spas
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - telefonları için şarj Forum Tarih
240x320 cep Telefonları İçin hareketli Duvar Kağıtları Cep Wallpaper & Resimler 1 Ağustos 2010
S60 Cep Telefonları İçin Araba Temaları Cep Temalar 16 Temmuz 2010
S40 Cep Telefonları İçin Tema Cep Temalar 16 Temmuz 2010
Cep Telefonları İçin Faydalı Bazı Bilgiler Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 12 Haziran 2010
Cep Telefonlarınızda internet, msn vb. erişimi için kullanacağınız bağlantı ayarı Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 11 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş