Cemil İpekçi bunlardan daha delikanlıdır!

'Magazin Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Cemil İpekçi bunlardan daha delikanlıdır! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  CNN Türk'te yayınlanan Reha Muhtar'ın sunduğu "Çok Farklı"da Kurtlar Vadisi dizisi masaya yatırıldı. "Dizi mi gerçeğe yön veriyor, gerçekler mi diziye yön veriyor?" sorusuna yanıt arandı. Taraf Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı bu soruya çok ilginç bir yorum getirdi.

  Kütahyalı şöyle konuştu: Dizinin psikolojik harp amaçlı olarak kullanılabileceğini görüyoruz. Zaten dünyada da Pentagon bunu yapmıştır. Filmler diziler insanları etkilemekte çok önemlidir.
  Dolayısıyla böyle psikolojik harp amaçlı bir bir kaos ortamı yaratılması bir darbe yapılmak isteniyorsa bir darbe ortamının yapılması için ortam hazırlanması için kullanılması iğrençtir. Topluma nifak sokması, ciddi bir Kürt düşmanlığı yapması Kurtlar Vadisi Irak filminde ciddi bir Yahudi, Hristiyan düşmanlığı yapıldı. Bunlar bizim yuttaşlarımız.. Bunlara karşı insanlar kışkırtıldı. Nedim İplikçi karakteri vardı. Nazi propagandalarındaki Yahudiler gibiydi.
  Bunlar üzerinden oluşmuş ortam o darbe ve cinayetler ortamını yaratılması sonucu 2007'de Türkiye karıştı. Irkçılık yapmadık diyorlarsa Hrant Dink'in ailesini ikna etsinler. Malatyalı gençlerin ailesini ikna etsinler. Bizi Türkiye'deki bahsettiğim bu yurttaşlarımızı ikna etsinler.
  Her dizinin her filmin bir zihniyeti olur. Mutlaka bir rol modeli olur. Burdan bütün gençlere sesleniyorum, Polat Alemdar, çakma kahramandır. Çakma delikanlıdır. Dandik bir adamdır. Bu üzerinde durulmaz. Hukuk tanımadan adam öldüren "devlet için" kalıbını "vatan için" kalıbını duydukları yerden kaçsınlar. Orada bir yalan vardır. Orada bir riya vardır. Orada bir namussuzluk vardır. Cemil İpekçi bunlardan daha delikanlıdır...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Cemil İpekçi bunlardan Forum Tarih
Cemil İpekçi Gelinlikleri 2011 Evlilik Hazırlığı & Gelin Damat Giyimi 7 Mart 2011
Cemil İpekçi Kızıltepe'de Tasarım Kursları Açıyor Mardin Tanıtımı 8 Mayıs 2010
Cemil İpekçi Kimdir ?,Cemil İpekçi Biyografisi,Cemil İpekçi Hakkında Biyografi & Otobiyografi 26 Ağustos 2009
Cemil İpekçi Gelinlik Modelleri Populer markalar & Moda 4 Haziran 2009
TEV Cemile ve Samiye Bayar İlköğretim Okulu Bilgileri Turgutlu Manisa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 8 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş