Cem Garipoğlu müebbetten kurtuldu

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Cem Garipoğlu müebbetten kurtuldu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İstanbul-Etiler'de vahşice öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu hakkında iddianamenin yazılması tamamlandı. Normal şartlarda bu cinayetin suçu müebbet. Ancak öyle olmayacak.

  Münevver Karabulut cinayetine ilişkin 2 iddianame hazırlandığı, bunlardan birinin suç tarihinde 18 yaşından küçük olan Cem Garipoğlu'nun 18 ile 24 yıl arasında hapisle cezalandırılması istemiyle çocuk mahkemesine, diğer 6 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame ise ağır ceza mahkemesine gönderildi.
  Alınan bilgiye göre, Karabulut'un öldürülmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcıları Faruk Erşen Yılmaz ve Mustafa Öztürk tarafından hazırlanan 2 ayrı iddianamenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca incelenmesi tamamlandı.
  Suç tarihinde 18 yaşından küçük olan Cem Garipoğlu ile ilgili hazırlanan iddianame, İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesine, baba Mehmet Nida Garipoğlu, anne Tülay Makbule Garipoğlu ve amca Hayyam Garipoğlu'nun aralarında bulunduğu 6 şüpheliyle ilgili hazırlanan iddianame ise İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.
  İddianamede, Cem Garipoğlu hakkında ''tasarlayarak, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek'' suçundan 18 yaşından küçük olduğu için 18 ile 24 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
  Baba Mehmet Nida Garipoğlu'nun ise ''tasarlayarak, çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme suçuna iştirak etmek''ten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.
  Hayyam Garipoğlu, Habib Kurt, Mehmet Karakayalı ve Ahmet Batur'un ''suçluyu kayırmak'' suçundan 6 aydan 5'er yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen iddianamede, anne Tülay Makbule Garipoğlu için de ''suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirmek'' suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istenildi.
  İddianamenin söz konusu mahkemelerce kabul edilmesinin ardından şüpheliler hakkında dava açılmış olacak.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Garipoğlu müebbetten kurtuldu Forum Tarih
Sakine Garipoğlu İlköğretim Okulu Ceyhan Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Temmuz 2010
Cem Garipoğlu'nun annesi: Keşke Cem ölseydi Yurt İçi Haberler 29 Nisan 2010
Cem Garipoğlu için Hesap günü! Haber Arşivi & Gündem 11 Şubat 2010
Cem Garipoğlu Teslim Oldu Haber Arşivi & Gündem 17 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş