Cem Garipoğlu için Hesap günü!

'Haber Arşivi & Gündem' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 11 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Cem Garipoğlu için Hesap günü! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Münevver Karabulut’u öldürmekten 24 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak olan Cem Garipoğlu bugün hakim karşısına çıkacak.

  [​IMG]

  İstanbul Cumhuriyet savcıları Faruk Erşen Yılmaz ve Mustafa Öztürk’ün hazırladığı iddianamede, Cem Garipoğlu’nun, cinayeti tasarlayarak, kendini savunamayacak olan Münevver Karabulut’u canavarca bir hisle ve eziyet çektirerek öldürdüğü belirtildi.

  Olay tarihinde 18 yaşından küçük olduğu gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapisten kurtulan Cem için 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istendi. Garipoğlu hakkındaki iddianame onaylanarak İstanbul 1. Çocuk Ağır Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkeme cinayetin işlendiği yer nedeniyle yetkisizlik kararı verdi ve dosyayı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Bakırköy 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi dosyayı kabul etti.

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cem’in 18 yaşından küçük olması yüzünden annesi, babası ve amcasının da aralarında bulunduğu 6 şüpheli hakkındaki ayrı bir iddianamede hazırlandı. Bu iddianamede Cem’in babası Mehmet Nida Garipoğlu’nun tasarlayarak, canavar hisle veya eziyet çektirerek, çocuğu öldürmekten, annesi Tülay Makbule Garipoğlu’nun suç delillerini yok etme gizleme veya değiştirmekten, diğer şüpheliler Mehmet Karakayalı, Habib Kurt, amcası Hayyam Garipoğlu, Ahmet Batur’un ise suçluyu kayırmaktan cezalandırılmaları istendi. Mehmet Nida Garipoğlu hakkında ağırlaştırılmış müebbet, Tülay Makbule Garipoğlu hakkında 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezaları talep edildi. Bu dosya da yetkisizlik kararı ile cinayet yerinin bağlı olduğu Bakırköy Adliyesi’ne gönderildi.

  Dosya Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verildi. Cem Garipoğlu’nun avukatı Aytekin Kaya, 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nin dosyayı 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderebileceğini ileri sürdü. Aytekin Kaya “Cem 18 yaşına girdiği için dosyalar birleştirilebilir” dedi.

  (Vatan)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Garipoğlu için Hesap Forum Tarih
Sakine Garipoğlu İlköğretim Okulu Ceyhan Adana Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Temmuz 2010
Cem Garipoğlu'nun annesi: Keşke Cem ölseydi Yurt İçi Haberler 29 Nisan 2010
Cem Garipoğlu müebbetten kurtuldu Yurt İçi Haberler 18 Kasım 2009
Cem Garipoğlu Teslim Oldu Haber Arşivi & Gündem 17 Eylül 2009
Osmanlı devleti coğrafi keşifler ile birlikte ekonomik olarak niçin zayıfladı? Tarihi Bilgiler Cuma 22:43

Bu Sayfayı Paylaş