cehennem içeceği

'Dini Sohbetler Dini Forum' forumunda RiVeR_Nn tarafından 23 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  cehennem içeceği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  cehennem içeceği

  Orada kalışın uzamışken hâlini bir düşün! Azap şiddetlenerek devam eder. Sıkıntı zirveye ulaşır. Susuzluğun şiddetlenir. Dünyadaki içecekleri hatırlarsın. Cehenneme sığınırsın. Sana azap vermekle görevli meleğin elinden kabı alırsın. Eline alır almaz altında avucun yanar. Hararetinden ve kızgınlığından elin parçalanıp etleri dökülür. Sonra o kabı ağzına yaklaştırırsın. Yüzün kavrulur. Sonra yudumlamaya çalışırken boğazının derisini soyar. Karnına ulaşınca iç organlarını parçalar.


  Sen feryat ve figan edersin. O anda dünya içeceklerini, onların soğukluk ve lezzetini hatırlarsın. Sonra hararetini dindirmek ister ve dünyada alıştığın gibi yıkanmak ve suya dalmak sûretiyle serinlemek maksadıyla hamîm (kızgın su) havuzlarına koşarsın. Kızgın suya dalınca, tepeden tırnağa bütün bedeninin derisi soyulur. Daha hafif olur ümidiyle bir daha ateşe koşarsın. Sonra yine ateşin yangını sana şiddetli gelince kaynar suya geri dönersin. Böylece ateşle kaynar su arasında mekik dokursun.


  Ateşin harareti son dereceye ulaşmıştır. Sen ise bir ferahlık ararsın. Kaynar su ile ateş arasında da bir ferahlık duyamazsın. Serinlik istersin ama asla bulamazsın. Aziz ve Celil olan Allah’ın yakınlığını ve Cennet nimetlerini kaybetmekten gelen acı bir hüzün ve burukluk kalbinden boğazına doğru tırmanır. Sonra Cennetin içeceklerini, soğuk suyunu ve hoş yaşayışını hatırlarsın. Bundan yoksun kalmanın hasreti gönlünü parçalar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - cehennem içeceği Forum Tarih
Cehennemliklerin içeceği kaynar su mudur? Dini Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2009
Cehennemden Kurtulmak İçin Okunan Dua ve Anlamı Dualarımız Dua paylaşımları 18 Kasım 2013
Cehennem Kitabı Özet Dan Brown Kitap Özetleri & E-Kitaplar 5 Temmuz 2013
Kuran'ı Kerimde Geçen Cennet Ve Cehennem İle İlgili Ayetler Kuran'ı Kerim Türkçe Mealli 3 Ocak 2013
Cehennemin Dibi Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 4 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş