Cazibeli Kitabı Jan Kjaerstad

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 18 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Cazibeli Kitabı Jan Kjaerstad konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Jan Kjaerstad Cazibeli kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi

  Cazibeli
  Jan Kjaerstad

  Arion Yayınevi
  Roman
  Fiyatı : 25,00 TL
  Ağustos 2010,
  645 sayfa,
  ISBN: 9786054092086


  Kitap hakkında

  Cazibeli, ana tema olarak Norveçli bir televizyon yıldızı olan, toplumun ve özellikle kadınların çekim merkezi rolündeki Jonas Wergeland karakterinin çevresinde dönüyor. Neredeyse tüm toplumu televizyon başında birleştiren Büyük Düşünmek adlı programın yapımcısı Jonas Wergeland'ın tipik bir Norveçli ailede geçmiş çocukluğu, eğitim süreci, maceralı yolculukları, erotik deneyimleri, televizyonculuk kariyeri... hepsi birer deneme gibi ve kırmızı çizgiler olmaksızın yazılmış metinler, eksendeki "Hayatın parçaları birbirine nasıl geçer?" sorusu ile bağlanıyorlar...

  Jan Kjaerstad, Norveç'in en önemli ve en başarılı yazarlarından. Postmodernizm seksenli yılların başlarında Norveç'e geldiğinde ilk buluştuğu yazar Jan Kjaerstad idi ve yazar bu akımın Amerikalı kökenine Norveçli bir çehre yarattı. Çok sayıda ödül ve eser sahibi Kjaerstad, Cazibeli ile başlayan üçlemesi ile bu ödüllerden en önemlisi sayılabilecek olan Nordic Council Edebiyat Ödülü'ne layık görülmüştür.

  Cazibeli, hem edebi değeri yüksek bir kurguya hem de zevkle okunabilen akıcılığa sahip... Kjaerstad, kurguları ve imgeleri ustaca dokuyarak mükemmelce bütün oluşturabilen büyüleyici bir yazar... Cazibeli, okurken tadı damakta kalan bir sohbetin çekiciliğini ve dinamizmini taşıyor!

  -The Independent-

  Cazibeli, hikâye anlatımı, hayal gücü ile Norveç'e dair eğlenceli ve aynı zamanda sorgulayıcı bir yoğunlaşmadır: Hayatın mucizevi detaylarının farkına varmamızı, her zaman yeni, görülmeye değer ve farklı olana ulaşmaya çalışmamızı doğrudan hatırlatacak bir kitap... Antartika'yı, Plüton'u, Kamer Adaları'nı savunuyor; Çin ve Zambezi Nehri'ni ziyaret ediyor; Duke Ellington ve Liv Ullmann'ı tartışıyor. En sonunda, kitabın özü gençlik arkadaşlarının rüyalarının tanımlanmasında yatıyor: O kadar şaşaalı, o kadar sansasyonel, o kadar hesapsızca naif ve üstelik çılgınca güzel...

  -The Guardian-

  Savruluşlar; neredeyse mizahi bir havadan hüznün tadına değin... Norveçli ulusal karakterin donuk ve ifadesizliğinin yan yollarında... Cazibeli, sadece büyük bir kitap değil, aynı zamanda büyük bir eser!

  -The New York Times-

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş