Catherına 1.0.1 İndir

'C-D' forumunda Siraç tarafından 12 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Catherına 1.0.1 İndir konusu Catherına 1.0.1

  Tanıtım:
  CATHERINA yazılımı, catering (ikram servisi) sektörü üzerine bir yazılımdır. Yiyecek üzerine catering işi yapan şirketlere, kurumlara, vb. aylık olarak yemek menüsü veren firmaların işini kolaylaştırmak, daha etkin çalışmalarını sağlamak için üretilmiştir.

  Firma, müşterisine aylık menü verirken CATHERINA sayesinde aylık menüyü çok kolay bir şekilde hazırlayabilir. Yazılım, temel yiyeceklerin fiyat ve kalori bilgilerini kullanarak, reçetelerin, menülerin ve aylık menülerin kalori ve fiyat hesabını otomatik olarak yapabilir. Herhangi bir müşterinin herhangi bir aya ait aylık menüsünü görmek, en çok 2 tıklama ile sağlanabilmektedir.

  CATHERINA’nın yapabildiklerini sıralarsak:


  Temel yiyecek tanımlama: Domates, biber, yağ gibi temel yiyecekleri kolayca tanımlayabilirsiniz. Kalori ve fiyat bilgilerini burada girebilirsiniz. Reçete, menü ve aylık menülerdeki kalori ve fiyat hesabının temeli temel yiyeceklerde yatmaktadır. Sadece burada fiyat ve kalori bilgileri girildikten sonra artık kalori ve fiyat bilgilerini düşünmenize gerek kalmamaktadır. Örnekler: Sucuk, Kilogramı 23 lira, 8000 kalori Ekmek, tanesi 60 kuruş, 600 kalori Kola, 2 litresi 1,5 Lira, 10000 kalori
  Reçete tanımlama: Tanımladığınız temel yiyecekleri kullanarak, bunların miktarını ayarlayarak reçetelerinizi oluşturabilirsiniz. Reçeteler oluşturulurken kalori ve fiyat hesabı otomatik olarak yapılır. Reçetenize sınırsız sayıda temel yiyecek ekleyebilirsiniz. Siz sadece reçetenize yiyecekleri eklersiniz, yazılım diğer gereksinimleri kendisi halleder. Örnek: 100 gr sucuk + 0,5 adet ekmek = sucuk ekmek. ? Kalorisi 1100 kalori,fiyatı 260 kuruş(2,6 lira).
  Menü tanımlama: Tanımladığınız reçeteleri veya temel yiyecekleri menü olarak bir araya getirip aylık menülerde tek bir tıklama ile kullanabileceğiniz hale getirebilirsiniz. Kalori ve fiyat hesabı yine otomatiktir. Örnek: Sucuk ekmek + 0,5 litre Kola = Sucuk menü. ? Kalorisi 3600 kalori, fiyatı 300 kuruş (3 Lira)
  Müşteri tanımlama: Müşterinizi müşterinizin adını ve başlangıç bakiyesini girerek tanımlayabilirsiniz. Örnek: Müşteri adı: Umudumu Ltd. Şti., Bakiye: 5000
  Aylık menü verme: Hazırladığınız menüleri aylık menü olarak müşterilerinize verebilirsiniz. Aylık menü içerisindeki menülerin her biri diğerlerinden bağımsız olarak istenen sayıda ve istenen günlerde verilebilir. Bir menünün verilebilecek en az sayısı 50’dir. Kolaylık olması açısından menü sayıları 50’ nin katları şeklinde artmaktadır. Ancak istenirse herhangi bir sayı burada elden girilebilir, tabi ki 50 den büyük olmak kaydı ile. Menüler istenirse hafta içleri, istenirse hafta sonları, istenirse tüm ay boyunca verilebilir. Menülerin ne zaman verileceği (sabah, öğle, akşam) de kayıt altına alınır. Menülerin verilme miktarına ve verildiği günlere göre fiyatları ve aylık menünün toplam fiyatı otomatik olarak hesaplanıp gösterilir. Örnek: Umudumu Ltd. Şti.’ ne, 2009 Temmuz ayı için, hafta içleri (22 gün) öğlen vakti 200 adet sucuk menü, hafta sonları (8 gün) sabah vakti 30 adet sucuk menü verilecek. Fiyatlar: 13200 Lira ilki, 720 Lira ikincisi, 13920 Lira ise aylık menünün toplam fiyatıdır.

  Yazılım ücretsizdir. Çalışmak için .NET FRAMEWORK 3.5 altyapısına ihtiyaç duymaktadır. Windows kullanıcıları hem CATHERINA hem de çoğu diğer yazılım için zaten buna ihtiyaç duymaktadır. CATHERINA’nın kurulumu esnasında otomatik olarak .Net FrameWork 3.5 yüklü olup olmadığını tespit edilmektedir. Eğer yüklü değilse yükleme sayfasına yönlendirilmektedir.

  Sürüm : 1.0.1

  Boyut : 1.39 Mb

  Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows XP/Vista

  Üretici Firma : Oğuzhan Sazak


  [​IMG]


  Catherına 1.0.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Catherına İndir Forum Tarih
Ocak devlet içindir anlayışı kısaca Eğitim Bilgileri 26 Ocak 2017
Siz tarım sektörünü desteklemek ve kalkındırmak için neler yapardınız? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Kuranı Kerim hangi ayda indirildi? Kuran'ı Kerim ve Tefsirleri 6 Aralık 2016
Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözünden ne anlıyoruz? Sorular ve Cevaplar 16 Mart 2016
Akarsuların aşındırma şekilleri kısaca Doğa ve Bitkiler 26 Ağustos 2015

Bu Sayfayı Paylaş