Castro'nun günleri sayılı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda DilzaR tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Castro'nun günleri sayılı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Küba lideri Fidel Castro'nun sağlık durumu gittikçe kötüye gidiyor. Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, 'Fidel'i artık sokaklarda göremeyeceğiz. O artık anılarda' dedi

  Venezüella Devlet Başkanı Hugo Chavez, Küba'nın eski devlet başkanı Fidel Castro'nun 'sağlık durumunun gittikçe kötüleştiğini' ima etti.
  Castro'nun hayatta olduğunu ancak eskisi gibi onu sokaklarda görmenin artık mümkün olmayacağını belirten Chavez, 'Alo Başkan' adlı radyo programındaki konuşmasında, 'Bundan sonra Fidel'i sokaklarda halkıyla kucaklaşırken göremeyeceğiz. O artık anılarda' diye konuştu.
  82 yaşındaki Fidel Castro'yu en son 2 yıl önce geçirdiği ameliyattan sonra ziyaret eden Chavez, 'Beni uçağa kadar geçirmişti. Sarıldık. Tanrım, son defa olduğunu nereden bilebilirdim' dedi.
  Fidel Castro, geçirdiği ameliyattan sonra iktidarı geçici olarak kardeşi Raul Castro'ya devretmiş ve o zamandan beri halka görünmemişti. Küba Devrimi'nin babasının son görüntüleri, 3 ay önce Havana'da Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ve Çin Devlet Başkanı Hu Jintao ile olan görüntüsüydü.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Castro'nun günleri sayılı Forum Tarih
Atatürk'ün Şam günleri nasıl geçmiştir kısaca Atatürk Hakkında Herşey 17 Mart 2016
Özel günlerin toplumsal paylaşımlar açısından önemi nedir? Özel Gün ve Geceler 24 Şubat 2016
2013 Resmi Tatil Günleri Tarihleri Özel Gün ve Geceler 17 Aralık 2012
havaların ısındığı , bitkilerin büyümeye başladığı günlerin uzadığı mevsim hangisidir Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 15 Kasım 2012
İspanyolların Festivalleri Ve Özel Günleri Ülke Kültürleri 17 Eylül 2012

Bu Sayfayı Paylaş