Cari Hesap 2.5

'C-D' forumunda Siraç tarafından 9 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Cari Hesap 2.5 konusu Cari Hesap 2.5

  anıtım:
  Üreticiden:
  Cari hesap programı müşterileriniz ve satıcı firmalarınızın borç ve alacak takibini yapabilmeniz için geliştirilmiş son derece kullanışlı, pratik bir programdır. Bu programla müşterilerinizin, satıcı firmalarınızın bilgilerine arama, filtreleme seçenekleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Cari hesapları kısıtlayabilir, borç alacak limitlerini belirleyebilirsiniz.

  Cari Hesap Nedir?
  Ticaret Kanunu'nun 87. maddesine göre, iki kimsenin para, mal, hizmet ve diğer hususlardan dolayı birbirlerindeki alacaklarını ayrı ayrı istemekten karşılıklı olarak vazgeçip, bunları kalem kalem zimmet ve matlup şekline çevirerek hesabın kesilmesinden çıkacak bakiyeyi isteyebileceklerine dair bulunan mukaveleye cari hesap denir.

  Cari hesabın olabilmesi için en az iki taraf arasında alacak ve borç doğuran para, hizmet ve mal değişimi bulunması ve tarafların karşılıklı olarak bu çeşitli işlemlerden doğan borç ve alacaklarını bağımsız bir biçimde ödeme ve tahsil talebinden sözleşmede belirtilen süreye kadar vazgeçmiş olmaları gerekir. Takası mümkün olmayan alacaklar, belirli bir sebeple sarfedilmek veya ayrıca emre amade tutulmak üzere teslim olunan para ve mallardan doğan alacaklar ile önceden mevcut olan alacaklar cari hesaba geçirilemez.

  Hesap devresinin uzunluğu sözleşme yoksa teamül ile belirlenir. Bu da yoksa takvim yılı dikkate alınır. Devre sonunda hesap kapatılır ve çıkan bakiye tespit edilir. Bu bakiyeyi tespit eden cetvel karşı tarafa gönderilir. Karşı taraf aldığı tarihten itibaren bir ay içinde noterce taahhütlü mektup veya telgrafla itiraz etmezse kabul etmiş sayılır. Ödeme ancak cari hesap sözleşmesinin sonunda istenebilir.

  Nasıl Kurulum Yaparım?
  Sıkıştırılmış Dosyalar için Kurulum (.zip. rar): Bu Program kurulumsuz direkt olarak çalışmaktadır. Zip dosyasını açın ve Prog klasörünün içindeki exe dosyasını çalıştırın.
  Setup Paketli Dosyalar: Setup.exe dosyasını çalıştırın ve kurulum talimatlarını izleyin.

  DİKKAT: Kurulumdan önce verilerinizin yedeğini almayı unutmayınız.

  Nasıl Yedekleme Yaparım?
  Bu program verilerini çalıştığı dizinin bir üst dizininde bulunan VERİ adlı klasöre kaydeder. Bu klasörün yedeğini almanız yeterli olur. Güvenlik açısından birden fazla diskete veya bir CD'ye yazmanızı tavsiye ederiz. Program küçük boyutta olduğu için eğer CD'ye yedek alacaksanız programın tamamını almanız daha iyi olur.

  Sürüm 2.5 için Yedekleme
  Diğer işlemler menüsünden yedekleme seçeneğini seçin, Yedekleme Yap butonu ile yedeğinizi bugünün tarihinde bir klasöre kopyalamış olacaksınız. Yedekleme Klasörü butonunu tıklarsanız sizi yedekleme klasörü, yani programın alt klasörü olan yedek veri adlı klasöre yönlendirecektir.

  Yedekleri Geri Yükleme
  Daha önceden yedeklemiş olduğunuz VERİ klasörünün içindeki dosyaları kopyala yapıştır yöntemi ile programınızın çalıştığı klasörün bir üst dizinindeki VERİ klasörüne kopyalayın. Bu dosyaların var olduğunu üzerine yazılmasını isteyip istemediğinize dair bir soru gelirse Tümüne evet seçeneği ile tüm dosyaları üzerine yazın.
  Sürüm 2.5 için Yedekleri Geri Yükleme
  Diğer işlemler menüsünden yedekleme seçeneğini seçin, Yedekleme klasörü içerisinde verileriniz tarih tarih klasörlenerek yedeklenmiştir. Bu yedekler arasında size en uygun yedeği bulun içeriğini veri adlı klasöre kopyalayın. Bu işlemi yapmadan önce veri adlı klasörünüzün bir kopyasını almanız önemle uyarılır. Çünkü veri klasörü sizin çalıştığınız asıl veri tabanının tutulduğu klasördür.

  Nasıl Güncelleme Yaparım?
  Bu bölümde programın yeni bir sürümünün çıkması ile yeni sürümü nasıl yükleyebileceğiniz anlatılmaktadır. Eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız yanınızda bilgisayar kullanmasını orta seviyede bilen birisini bulundurunuz!
  1. Programınızın yedeğini alın (Programın çalıştığı klasörün tamamen yedeğini alabilirsiniz [önerilen] veya Veri klasörünü yedek alabilirsiniz).
  2. Yeni programı kurun veya (zip olarak sıkıştırılmış ise) açın.
  3. Yedeğini aldığınız Veri klasörünü yeni kurduğunuz programın Veri klasörünün üzerine kopyalayın (Bu yedeklerinizin yeni programa aktarılması içindir).

  Not: Bu işlemi düzgün yatığınız halde programınız hata veriyorsa:
  a: Yeni programın kullandığı veritabanına ek alanlar eklenmiş olabilir.
  b: Yeni kullandığınız program tamamen değişen bir sistemle yazılmış olabilir.
  Eğer Yukarıda a, b işlemleri gerçekleştirilmiş ise eski programdaki kayıtlarınızı kullanamazsınız. Eğer bunları kullanmak isterseniz veritabanınızın güncellenmesi için üreticiyle irtibat kurmanız ve cüzi (10-30 YTL arası) bir ücret ödemeniz gerekecektir. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız eski programı kullanmaya devam edebilirsiniz veya yeni programa sıfırdan kayıt girmeniz gerekecektir.

  Neler Yeni?

  2007 filtrelemede yaşanan sorun giderildi.
  Programa giriş için artık şifreleme sistemi yapabileceksiniz. Bu da size verilerinizi koruma şansı veriyor ve sizden başka kimsenin bu verilere ulaşamamasını sağlıyor.
  Yedekleme seçenekleri ile verilerinizin günlük yedeklerini klasörler halinde alabilirsiniz. Eğer hata veya yanlışlık yaptıysanız bunu geri yükleme şansınız var.
  Tasarım olarak artık daha kullanışlı ve daha seri. Şirket bilgilerinizi girin ve yazdırma dökümlerinde şirket bilgileriniz de yer alsın.  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)
  Kısıtlama : 30 gün
  Dil : Türkçe
  Download : http://download.firmatik.com/program/carihesapkur.zip
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Cari Hesap Forum Tarih
Cari Hesap & Trafik Tescil Formu 4.0 İndir C-D 5 Nisan 2010
Axasoft Cari Hesap Takip 3.0.2 İndir A-B 27 Ocak 2010
E.B.S. Cari Hesap Takip 1.0.9 İndir E-F 2 Kasım 2009
Cari Bank (Cari Hesap Takip) 5.7.7 İndir C-D 17 Mayıs 2009
AXA Cari Hesap Takip 3.0.0 A-B 22 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş