Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Bayındır İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Bayındır İzmir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Hakkında - Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Tanıtım - Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Resimleri - Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  İlkokulumuz 1922 yılında köy tüzel kişiliğine ait 3 sınıflı bir binada eğitim ve öğretime başlamıştır.

  1927 yılında 5.sınıf, 1930 yılında sınıf ve öğretmen sayısı iki katına çıkarak öğretime devam etmiştir.1960 yılında 5 sınıf ve 5 öğretmen ile normal eğitim ve öğretime geçmiştir.

  1974 yılında iki sınıflı ek bina açılmış, ardından 1979 yılında ise müstakil ortaokul açılmıştır.1983 yılında okul yıkılıp yerine; 6 sınıf, 3 idare odası ve bir salonlu iki katlı bir bina olarak tekrar yapılmıştır. 1989 da ise okul birleştirilerek ilköğretim statüsüne geçmiştir.1990 yılında ise tadilatla bir bina daha eklenmiştir.

  Şu an itibariyle okulumuzda sınıf sistemine geçilmiş şekilde eğitim verilmektedir.2 Türkçe, 1 Matematik,1 Fen Bilgisi laboratuarı,2 İngilizce,1 Sosyal Bilgiler,1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,1 Bilişim Teknolojileri sınıfı,1 Müzik sınıfı ile 1 tane 5. sınıf ana binada bulunmaktadır.Ayrıca kütüphanesi, rehberlik odası, müdür odası, müdür yardımcısı odası,öğretmenler odası, konferans salonu, arşivi, idari işler odası ile 2 tane personel tuvaleti de ana binada yer almaktadır.Ek binada ise ilköğretim 1.sınıftan 1 ; 2.,3.,4.sınıflardan 2’şer; 5. sınıftan 1 şube, destek odası ile 1 öğretmenler odası, ana sınıfı ve 2 tuvaleti ile 1 Personel tuvaleti bulunmaktadır. Atıl durumda bulunan bir diğer ek bina Okul-aile Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla restore edilmiştir. Burada Teknoloji Tasarım Atölyesi, yemekhane, spor odası ve depo bulunmaktadır. Okul bahçesinde kantin binası, kazan dairesi ve öğrenci tuvaletleri yer almaktadır.

  Okulumuzda 2004 yılında büyük ölçüde tadilat yapılmış olup özellikle ana binanın pencereleri değiştirilip, iç ve dış boyası yapılmıştır.2007 Yılında sağlıksız olan okul bahçe duvarı Okul Aile Birliği’nin girişimleri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılmıştır.

  Okulumuzda taşımalı sistem uygulanmakta olup; Canlı, Yeşilova Köyü, Yakapınar köyü, Balcılar Köyü ve Karaveliler Köyü öğrencilerine eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir.

  MEVZUAT VE GÖREVLERİ:
  Eğitim ve öğretim çalışmalarımızı MEB mevzuatına göre çevre şartlarımızı en iyi şekilde değerlendirerek yürütmekteyiz. Her öğretim yılı başında yaptığımız planlamada yıl boyunca yapacağımız çalışmalar görüşülüp karara bağlanır. Ders planları, sınıf planları, sosyal faaliyet planları, rehberlik planları, sınav tarihleri bu kararların içerisindedir.(Okul Çalışma Planı, Belirli Gün ve Haftalar Planı ektedir.)

  Milli Eğitim Temel Kanunu'na göre ilköğretim, 6–14 yaşlarındaki çocukların eğitim ve öğretimini kapsamakta olup kız ve erkek bütün vatandaşlar için zorunludur ve Devlet okullarında parasızdır. İlköğretimin amaç ve görevleri, milli eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun olarak,

  1. Her Türk çocuğuna iyi bir vatandaş olmak için gerekli temel bilgi, beceri, davranış ve alışkanlıkları kazandırmak; onları milli ahlak anlayışına uygun olarak yetiştirmek;

  2. Her Türk çocuğunu ilgi, istidat ve kabiliyetleri yönünden yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlamaktır

  Buna göre Canlı 60. Yıl İ.Ö.O. olarak Milli Eğitim Temel Kanuna göre Milli Eğitimin temel amaç ve doğrultusunda öğrenciler yetiştirmektedir.

  OKULUN YÖNETİMİ
  Yönetim sistemimiz MEB mevzuatına göre Okul Yönetimi ve OGYE tarafından gerçekleştirilir. Okul yönetimi; görev ve sorumluluklarını bilinçli ve koordinasyonu sağlayarak yürütmektedir. Okul personelinin bireysel ve grup olarak etkinlikleri gerçekleştirebilmesi için gerekli yetkilendirmeyi yapmaktadır. Liderimiz okulumuzun misyon ve vizyonunu oluştururken paydaşların anketlerdeki görüşlerini dikkate almıştır. Okul yönetimimizde çalışanların ortak davranış ve biçimini belirleyen ve çalışma arkadaşları ile uyumunu sağlayan takım çalışması benimsenmiştir. Okul lider ve yöneticilere ait öğretmenlerin memnuniyetlerini almak için yapılan anket sonuçları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Buna göre öğretmenlerin okul lideri olan okul müdürü hakkındaki fikir ve görüşlerinin olumlu yönde olduğu anlaşılmaktadır.

  Vizyonumuz:
  Okulumuzda uygulanan eğitim politikası ve kültürel-sosyal etkinliklerle okulumuzu Canlı Beldesi’nin bir simgesi haline getirmek ve Bayındır İlçesi’nin bilim ve kültür merkezi olarak bilim ve spor dallarında dereceleriyle, gelişmiş ülkelerin seviyesinde eğitim ortamı yaratılarak örnek gösterilmek

  Misyonumuz:
  Okulumuz için belirlenmiş eğitim-öğretim programı çerçevesinde; genç, idealist ve dinamik öğretmen kadrosuyla öğrencileri sadece bilişsel alanda olmayıp duyuşsal ve devinişsel alanda da gelişmelerini sağlamak ve toplumsal sorunlara duyarlı, ahlaki değerlerin önemini ile bilgiyi hazır olarak almak yerine bilgiye nasıl ulaşacaklarını bilen, nedensel düşünen, gelişen düşüncelere açık, problemlere çözüm üretici seçenekler düşünebilen öğrenciler yetiştirmek temel işlevimizdir.

  Yöneticiler: 2
  Öğretmen Sayısı: 22
  Şube Sayıları: 20

  Lojman ya da barınma imkânları: Okulumuzun lojmanı bulunmamaktadır. Beldemizde kiralık ev çok az olup öğretmenlerimiz ulaşımın kolay olması sebebiyle Bayındır’da ikamet etmektedir, bir kısmı İzmir’den geliş gidiş yapmaktadır.

  Yerleşim yerindeki nüfusu: Canlı Beldesi Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Karaveliler mahallesi olarak 3 mahalleden oluşmakta olup Nüfusu 2565 kişidir ( 2007 Nüfus sayımına göre ).

  Okulumuzun Başarıları:

  2005–2006 Öğretim Yılında İlk defa düzenlenen Toplam Kalite Yönetimi Yönergesine göre yapılan değerlendirme sonucunda Kurumlarda Bayındır 1. ve İzmir 2. si, Ekiplerde Bayındır 1. si olarak Kalite Ödülü almıştır.

  2006–2007 Öğretim Yılında düzenlenen Toplam Kalite Yönetimi Yönergesine göre yapılan değerlendirme sonucunda Kurumlarda Bayındır 1. ve İzmir 2. si olarak, Ekiplerde Bayındır 1. si olarak Kalite Ödülü almıştır.

  Okulumuz öğrencilerinin yapmış olduğu proje 3. Eğitim Bilim Şenliklerinde dereceye girdi

  Dergimiz KARINCA’nın ilk sayısı çıktı.

  Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  İlçesi : Bayındır
  Okulun Adı : Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu
  Okul Adresi : İzmir Bayındır / Canlı
  Telefon Numaraları : 0 (232) 585 77 77
  Faks Numaraları : 0 (232) 585 70 11
  E-mail Adresi :
  canli60.yil@hotmail.com ilhanozturk@msn.com
  Okulun Web Adresi: http://www.canliilkogretim.k12.tr/index5.html
  Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : İzmir’e 65 km, Bayındır’ a 10 km
  Metropol İçi / Dışı : Dışı
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Ulaşım Bilgileri: Okulumuz İzmir-Bayındır-Ödemiş karayolu üzerinde bulunmaktadır. İzmir’e 65 km, Bayındır’ a 10 km mesafededir. Her 20 dakika darayla İzmir ve Bayındır’a minibüs seferleri olup araçlar okulumuzun önünden geçmektedir. İzmir-Ödemiş ve İzmir-Tire yönlerine Banliyö tren seferleri bulunmakta olup beldemiz Karpuzlu istasyonunda hizmet vermektedir.
  Lojman Durumu : Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı yok.


  Canlı 60.Yıl İlköğretim Okulu Resimleri :

  [​IMG]


  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Canlı Yıl İlköğretim Forum Tarih
Canlılarda Bulunan Kromozom Sayıları Konu Dışı Başlıklar 2 Ocak 2012
Canlıların Kromozom Sayıları Nedir? Doğa ve Bitkiler 12 Mayıs 2011
Yıldız Tilbe CanLı PerformansLar 2008 Albüm Tanıtımları 21 Ağustos 2008
Bir canlının sahip olduğu genlerin toplamı nedir kısaca Sorular ve Cevaplar 12 Şubat 2017
Canlılar yaşamlarını sürdürebilmek için nelere ihtiyaç duyar Eğitim Bilgileri 21 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş