Canavar Sofrası Tiyatro Oyunu

'Tiyatro ve Skeçler' forumunda KaRDeLeN tarafından 30 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Canavar Sofrası Tiyatro Oyunu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Canavar Sofrası - Canavar Sofrası Tiyatro Oyunu - Canavar Sofrası Gösterimi - Tiyatro Oyunları -
  Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinin ortak çalışması “Canavar Sofrası”, psikolojik çözümlemeleri ve sergileniş tarzı ile kimi zaman seyirci ile oyuncunun yer değiştirdiği, izleyenleri içine katan bir oyun.
  II. Dünya Savaşı sırasında savaştan oldukça az etkilenen bir statüye sahip arkadaş grubu bir doğum günü kutlaması için bir araya gelir. Beklenmedik bir anda ortaya çıkan Alman subayı, öldürülen Alman subaylarının yerine aralarından 2 kişiyi seçmeleri gerektiğini söyler. Sigara kıtlığı dışında duyarsız kaldıkları savaş şimdi onları ölümle yüz yüze getirmiş, aralarındaki dostluğu ve aile bağlarını tehdit edip, hayatlarını kurtarmak için en yakınlarını feda edebildikleri bir canavara dönüştürmüştür...
  Canavar Sofrası’nı izlerken bir anda sahnedeki oyunun oyuncularından birine dönüştüğünüzü fark edecek, oyundaki düş ve gerçek arasında,“bu bir oyun” ya da “bu gerçek” türünden git-geller yaşayacaksınız. Çünkü Canavar Sofrası’nın kahramanları büyük trajedilerin büyük kahramanları değil içimizden insanlar,yani belki de bizleriz.

  [​IMG]


  Sizi Canavar Sofra’sına bekliyoruz! Oyun sonrasında, rezervasyon yaptırarak karakter ve repliklerden oluşan menüleri sipariş veren izleyiciler bu kez de adeta “kendin pişir, kendin ye” prensibiyle Canavar Sofrası’nda yerlerini alıyor. Canavar Sofrası’nın “misafirleri” sipariş ettikleri menüdeki karakterleri/replikleri kendi yorumlarıyla oynamayı deneyerek tiyatro sanatına daha yakından bakıyor ve kendi sınırlarını keşfetme fırsatını farklı rollere girerek buluyor.
  2009 yılından itibaren oyunlar sergilemeye ve festivallere katılmaya başlayan ve Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinden oluşan topluluk, hem klasik sahneleme ve oyunculuk yöntemleri ışığında hem de yenilikçi, deneysel anlatım biçimlerinin, farklı arayışların izinde oyunlar sergilemektedir.
  KHÜ Tiyatro Bölümü öğretim görevlilerinin danışmanlık yaptığı, bölüm öğrencilerinin ortak çalışması ürünü olan oyunlar ile bir yandan geleceğin sanatçıları olarak tiyatroyu üretim sürecinde öğrenerek, diğer yandan öğrenilen farklı yöntemler ile yeni anlatım biçimlerini araştırmaktadır.

  Canavar Sofrası, Nisan ayında KKTC ODTÜ’de sahnelenecek.


  CANAVAR SOFRASI
  Yer: Kadir Has Üniversitesi - Cibali kampusü
  Tarih: 01,02 Nisan 2010
  Saat: 19.00
  Ücretsiz Rezervasyon için: 0536 696 11 59
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Canavar Sofrası Tiyatro Forum Tarih
Canavarlar Kenti Kitabı - Isabel Allende Kitap, Resim ve Dergi 1 Eylül 2011
Moa, mamut, dinozor, kelaynak ve tazmanya canavarı hakkında bilgi Diğer Hayvanlar 29 Ağustos 2011
Tazmanya Canavarı Kimdir, Çizgifilm Karakteri Tazmanya Canavarı Özelliği Nedir? Masal Kahramanları 11 Ağustos 2011
Yüreğimdeki Canavar Kitap Özeti - Cristina Comencini Kitap Özetleri & E-Kitaplar 10 Haziran 2011
Örgü Canavar Patik Modeli El İşi Çocuk Bebek Örgüleri 30 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş