Can Gazalcı Kimdir - Can Gazalcı Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Can Gazalcı Kimdir - Can Gazalcı Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Can Gazalcı Kimdir - Can Gazalcı Resimleri - Can Gazalcı Biyografisi -Gazeteci Can Gazalcı  Can Gazalcı, (d. 1976, Denizli, Türkiye), Türk gazeteci, yazar.

  Cumhuriyet ve Birgün gazetelerinde çalıştı. 2006-2010 yıllarında Sabah gazetesinde editörlük yaptı. "Annemin Sandığından Daha Mutsuzum" adlı öykü kitabıyla Gençlik Kitabevi Öykü Ödülü ve Ömer Seyfeddin Jüri özel ödülü kazandı. Yazdığı bir köşe yazısıyla 1999'da Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü 2.'liğine değer görüldü.

  1994 yılında Ankara Gazi Anadolu Lisesi'ni bitirdi. 1996 yılında Hacettepe Turizm ve Otelcilik Bölümü'nü, 2000 yılında da aynı üniversitenin İngiliz Dilbilimi Bölümü'nü bitirdi. 2000 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans derslerini tamamladı. Gazeteciliğe 1997 yılında Cumhuriyet'te başladı. 2004 yılı başında bu gazeteden ayrılarak Birgün'e geçti. Birgün'de çarşamba günleri hazırladığı eğitim sayfasıyla, Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki birçok gelişmeyi duyurdu ve bazı haberleriyle bakanlığı güç duruma düşürdü. Bakanlık bürokratlarının hakkında açtığı davaların tümünden beraat etti. "Not Defteri" köşesinde yeni müfredatla ilgili yazılarının ardından müfredatta birçok değişikliğe gidildi.

  2006 Şubatı'nda Sabah Gazetesi'nin Ankara Bürosu'nda Haber Müdür Yardımcısı oldu. Sabah Gazetesi'nde yayımlanan "Mahmut Hoca'ya Çete Suçlaması" başlıklı haberi nedeniyle savcılığa ifade vermiş, hakkında dava açılmamıştır.

  2005 yılı Temmuzu'nda Annemin Sandığından Daha Mutsuzum adlı öykü kitabı, Epsilon Yayınevi'nden çıktı. Bu kitaptaki "Ah Özgürlük" öyküsü dört ayrı ödül aldı. 2010 yılında İmge Kitabevi Yayınları'nın edebiyat editörü oldu. Bu görevini bugün de sürdürüyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Gazalcı Kimdir Gazalcı Forum Tarih
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Gazneli kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Türkiye Selçuklu Devleti kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Ahmet Kutsi Tecer kimdir hayatı ve edebi kişiliği kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017
Kaşgarlı Mahmut kimdir hayatı kısaca Biyografi & Otobiyografi 18 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş