Camiler ve din görevlileri haftası ile ilgili bilgiler

'Özel Gün ve Geceler' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Camiler ve din görevlileri haftası ile ilgili bilgiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Camiler ve din görevlileri haftası 2011
  Camiler Ve Din Görevlileri Haftası 1-7 Ekim

  CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLU OLSUN..

  [​IMG]

  Din hizmetlerinin yürütüldüğü mekanlar olan camiler ve bu camilerde hizmet sunan din görevlilerinin önemini hatırlamak üzere her yıl Ekim ayının ilk haftası Camiler ve Din görevlileri Haftası olarak kutlanmaktadır.2003 yılından itibaren kutlanan
  Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Camilerimizin ve Din Görevlilerimizin anıldığı bu haftayı en içten dilek ve temennilerimizle kutluyoruz.

  Camilerimizin hayatımızda, kültürümüzde ve medeniyetimizde çok önemli yeri vardır. Dini ve milli değerlerimizin yaşandığı ve yaşatıldığı ahlak ve edebin öğretildiği insani ilişkilerde inceliğin, fedakârlığın, birlik ve beraberliğin, dostluk ve kardeşliğin, paylaşma ve dayanışmanın tecelli ettiği, büyük küçük herkesin hayatında hatırası bulunan bizim evimiz dediğimiz, yükselen kubbeleri ve minareleri ile sanatın her türlü güzellik ve zarafetinin işlendiği, gök kubbeyi inleten ezanları ile Vatanımızın tapusu ve mührü olan nezih ve mübarek mekânlarımızdır. Ecdadımız ve milletimiz camilere saygısını sanatın en ince güzelliklerini nakşederek göstermiştir.

  Ayrıca din görevlilerimiz milletimizin en karanlık günlerinde camilerdeki mihrap ve minberden milli mücadeleye katkı ve destek sağlamış, deprem,sel ve yangın gibi afetlerde öncülük ve önderlik yapan gönül elçileridir.Doğan çocuklarımızın kulaklarına ezan okuyarak isimlerini koyan, evlerde okunan mevlitlerde, sünnet törenlerinde bulunan imamlarımız, hayatımızın sonunda ebedi aleme arıtıp yolcu eden milletimizin en sıkıntılı günlerindeki en vefalı dostlarıdır.

  Dini ve sosyal hayatımızın ayrılmaz parçası olan Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarının Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlar, haftanın hayırlara vesile olmasını Allah�tan dileriz.

  TÜRK DİYANET VAKIF-SEN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Camiler görevlileri haftası Forum Tarih
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası İle İlgili Şiirler Şiirler 8 Ocak 2012
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası İle İlgili Konuşma Metni Öğretmenlerimizin Bölümü 8 Ocak 2012
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası İle İlgili Genel Bilgi Özel Gün ve Geceler 8 Ocak 2012
Camiler ve Din görevlileri haftası ne zaman Özel Gün ve Geceler 24 Aralık 2010
Nusaybin'de Camiler ve Din görevlileri haftası kutlandı Mardin Tanıtımı 5 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş