Call of Duty 4: Modern Warfare(İnceleme)

'Oyun Haberleri' forumunda UquR tarafından 26 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Call of Duty 4: Modern Warfare(İnceleme) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Call of Duty 4: Modern Warfare(İnceleme)

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 842x477.[​IMG]

  [​IMG]

  türü
  Aksiyon

  yapımcı
  N-Space

  yayıncı
  Activision

  çoklu oyuncu
  Var

  pc incelemeleri için kullanılan test sistemimiz
  İşlemci: AMD Athlon64 X2 5000+
  Anakart: Sapphire Pure CrossFire 3200 Advantage
  Ekran Kartı: 256MB Sapphire X1950GT
  Bellek: OCZ Special Ops Edition 2 X 1GB Dual Kit
  Sabit Disk: Seagate Barracuda ES 750GB
  Güç Kaynağı: OCZ High Power 500 Watts
  Klavye: Genius Slimstar 310
  Mouse: Genius Ergo 525


  Hikayemiz Rusya'da başlıyor. Bir iç savaş başlatma çabası var, ama dışdünyadan müdahale gelmemesi için Ortadoğu da karışıklık çıkartılarakplanlar uygulanmak isteniyor. Konu aslında orijinal COD4 ile hemenhemen aynı paralellikte olmakla birlikte, bütün bölümleri yeni olacakyapımda 15 bölüm bulunacak. Bir Black Hawk üyesi veya bir İngiliz S.A.Skomandosu gibi karakterleri yönetme imkanımız olacak. Projenin yapımcıkoltuğunda ise N-SPACE firması bulunuyor.

  Oynanış ekranında yapacağımız her dokunuş doğal olarak hedef almasistemini tetikleyecek. Ayrıca ekranımızın altında detaylı bir deharita bulunacak. Kendi takımımızın ve düşmanların yerlerini biliyorolacağız. Düşmanlar kırmızı renk ile gösterilecek haritada. Ekranınüstünde pusulamız da mevcut ve güncel görevlerimizi öğrenebilmek içinçeşitli açıklamalar da bulunuyor. Tabii ki COD serisinde olduğumuz gibiyine tek başına değiliz, bir takımız var. Düşmanla yakın mesafeoluşturunca adamlarımız otomatik olarak saldırıya geçiyorlar. Bu dayapay zekanın oyuncuya sağladığı bir avantaj ürünü olacak gibigörünüyor.

  Oyunda emrimize amade bazı silahlardan bahsedersek; SMG, RPG, Sniper,Shotgun gibi alternatiflerimiz olacak. Bu silahları duruma uygunkullanılması kendi açımızdan avantaj sağlıyor. Toplu saldırılarda BFGile büyük bir etki bırakabilirken, birebir karşılıklı çatışmalardaShotgun daha çok işimize yarayacaktır. COD4’ü olumlu bir şekildeoynayabilmek için, kontrolleri de iyi bilmek gerekiyor. D-Pad' i(Yönler) sola ve sağa doğru yönlendirdiğimiz takdirde bir bombardımanbaşlatma imkanımız bulunacak. Hızlı koşmak için D-pad ile çift klik veyukarı tuşu yardımcımız olacak. Yere yatmak için ise aynı yöntem ile bukez aşağı tuşunu kullanmamız gerekecek. L ile de ateş ediyoruz. Teknikdetaylara baktığımızda karşımızda güzel bir kontrol sistemi var.COD4’ün motorunun yüksek performans sağlayacağı söyleniyor. GrafiklerDS'nin sınırlarını zorlayacak gibi. Yine de özellikle FPS denildiğizaman, gelişen grafik teknolojisini de hesaba katarsak; DS gibi bir elkonsolu bu türü oynamak için uygun bir platform değil diye düşünüyorum.Call of Duty 4 bu DS’yi elinde bulunduran oyuncular için kaçırılamazbir fırsat. Multiplayer olarak baktığımızda, dört oyuncuya kadar destekveren yapım; kablosuz ortamda çoklu oyuncu modunu oynama imkanısunuyor. Deathmatch, Team Deathmatch ve CTF(Capture the Flag) gibiseçenekler mevcut.

  Kasım’ın 5’in de Call of Duty’nin 2. devrimi olarak gördüğüm ModernWarfare’ın, yeni nesil konsollar ve PC için piyasalarda olacağıbiliniyor. COD4 DS'nin de, ana oyun ile beraber Kasım'ın 5'in depiyasada olması bekleniyor. Bakalım DS versiyonu diğer COD oyunlarıgibi başarılı olabilecek mi? Bakalım eski olmasına rağmen yıllaradirenen ve hala ayakta olan PS2 için de bir Call of Duty gelecek mi?Treyarch’ın yeni bir Spiderman oyunu ile ilgilendiğini düşünürsek COD 3galiba bir vedaydı.

  N-SPACE hakkında

  Merkezi Orlando, Florida'da bulunuyor. Tasarım, geliştirme ve teknikdestek gibi konular üzerinde çalışıyor. Gamecube, DS, PS2, PSP, PC veyeni nesil konsollar için çalışıyor. Playstation için; Duke Nukem: Timeto Kill, Duke Nukem: Land of the Babes, Die Hard Trilogy 2 gibiyapımları geliştirdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Call Duty Modern Forum Tarih
Call of Duty 4 – Modern Warfare Oyun Hileleri Oyun Hileleri 23 Haziran 2011
Call of Duty: Modern Warfare 2 Oyun Hileleri Oyun Hileleri 16 Haziran 2011
Call Of Duty Modern Warfare 2 Oyunu Hileleri ve Tüm Kodları Oyun Hileleri 30 Aralık 2010
Call of Duty : Modern Warfare 2 [Tam Çözüm] Oyunların Tam Çözümü 25 Şubat 2010
Call of Duty 4: Modern Warfare Demo Oyun indir yükle Demo Oyun İndir 23 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş