Byakuya Kuchiki - Çizgi Film Kahramanı

'Masal Kahramanları' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Byakuya Kuchiki - Çizgi Film Kahramanı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Byakuya Kuchiki- Byakuya Kuchiki Kimdir-Byakuya Kuchiki Hakkında -Byakuya Kuchiki Çizgi Film Kahramın

  [​IMG]

  Eser sahibi Tite Kubo

  Seiyū Ryotaro Okiayu

  Profil

  Cinsiyet Erkek

  Tür Şinigami

  Doğum tarihi 31 Ocak

  Meslek Şinigami - 6. Bölük kaptanı

  Sıfat Kuchiki klanının 28. Başı

  Bilinen akrabaları Hisana Kuchiki

  Rukia Kuchiki

  Zanpakutou Senbonzakura  Byakuya Kuchiki (Kuchiki Byakuya), Tite Kubo'nun yarattığı Bleach adlı manga ve anime serisinin kurgusal karakterlerinden biridir. Gotei 13'ten 6. Bölük'ün kaptanıdır. Kaptan yardımcısı Renji Abarai'dir. Byakuya'nın, 4 asil aileden birisi olan Kuchiki'nin şu ana kadarki en güçlü kaptanı olduğu söylenmektedir.

  Anime boyunca Byakuya'nın hiç gülmediği görülmektedir.Nedeni bilinmemektedir.Animeyi izleyen çoğunluk bunun karısı Hisana Kuchiki'nin ölümü yüzünden olduğunu düşünür.Bunun yanında çok kibirlidir öyleki düşmanın gücünü bilmese bile ondan güçsüz olduğunu düşünür.

  Byakuya'nın çok otoriter bir yapısı vardır.Kendi hakimiyeti olmayan herhangi birşeyi çabucak gözden çıkarır.Tek istisnası Kuchiki Rukia'dır.Nedeni ise Rukia'nın karısı Hisana'nın kardeşi olmasıdır.Hisana ölüm döşeğindeyken Byakuya'dan terkettği kardeşini bulmasını ve ona abi demesini istemiştir.Karısı öldükten bir yıl sonra Byakuya Rukia'yı bulmuştur ve ailenin diğer üyelerinin itirazlarını bastırarak Rukia'yı Kuchiki ailesine aldırmış , 13. takıma transfer ettirmiştir.

  Her ne kadar Rukia'ya karşı katı davransada hayatındaki en değer verdiği varlığın Rukia olduğu bilinmektedir.7.Espada'yı öldürürken sebebinin arrancar veya espada olması değil Rukia'ya kılıç çekmesi yüzünden olduğunu söylemiştir.

  Kidō(şeytani büyü) temelli bir Zanpakutouya sahip olan Byakuya'nın Zanpakutousunun adı Senbonzakura'dır(bin kiraz çiçeği). Salınış komutu scatter( dağıl) şeklindedir. Ayrıca Kido konusunda uzmandır.

  Kılıcı salındığı zaman bin kiraz çiçeği yaprağına benzer bin adet bıçağa dönüşür. Her yöndn yapılan kusursuz çok sayıda bıçak saldırısı, Senbonzakura'nın gerçek gücüdür.

  Ban-kai'si on bin adet minik bıçağa dönüşen "Chire Senbonzakura Kagoyoshi" dir. En güçlü tekniği ise öldürmeye yemin ettiği düşmanlarına karşı kullandığı "Senkei Senbonzakura Kagoyoshi" olup düşmanlarını ölümcül bir çembere alır bu çemberin içinde bin kılıç vardır.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Eylül 2010

Bu Sayfayı Paylaş