Buzlu Kahve Kalori Tuzağı

'Diyet Beslenme' forumunda KaRDeLeN tarafından 15 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Buzlu Kahve Kalori Tuzağı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Buzlu kahve kalori tuzağı

  Mükellef bir yemekten daha kalorili...
  Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu, sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan bazı buzlu kahvelerin, mükellef bir yemekten daha fazla kalori içerdiği uyarısında bulundu.

  WCRF, bu alanda yaptığı araştırmaya göre, bazı buzlu kahvelerin 561 kaloriye ulaştığını, bazılarının 450 kalori olduğunu, çoğunluğunun ise 200 kaloriyi geçtiğini belirterek, şeker, yağlı süt ve kaymakla hazırlanan bu soğuk içeceklerin verdiği aşırı kaloriye dikkati çekti.

  Bu buzlu içeceklerin bir kadının günlük kalori gereksiniminin dörtte birinden fazlasına karşılık geldiği uyarısında bulunan kanser kuruluşu, buzlu kahvelerin yarım yağlı sütle hazırlananlarının bile yüksek oranda kalori içerdiğine işaret etti.

  WCRF, sigara alışkanlığının terk edilmesinden sonra, "kanserin önlenmesinde sağlıklı kilo muhafazasının, yani kalori alımının" öneminin altını çizerek, bu yıl sadece Birleşik Krallık'ta 19 bin kanser vakasının eğer insanlar normal kilolarını aşmazlarsa önlenebileceği uyarısında bulundu.

  Eğer kahve içilecekse, şekersiz ve yağsız sütle hazırlanmış olanının tercih edilmesi gerektiğini belirten WCRF, sıradan bir küçük kahvenin sadece 4 kalori, buzlu Amerikan kahvesinin 11 kalori, yağsız sütle hazırlanmış buzlu kahvenin de 68 kalori olduğunu kaydetti.


  AA   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Buzlu Kahve Kalori Forum Tarih
Buzlu Yaz Kokteyli Tarifi Yapılışı İçecekler ve Çorbalar 8 Eylül 2011
Buzluca Köyü Hakkında Bilgi Sivrihisar Eskişehir Eskişehir Tanıtımı 26 Ocak 2011
Alkollü Buzlu Çay Tarifi Yapılışı İçecekler ve Çorbalar 8 Aralık 2010
Deli Bal Kitabı - Pelin Buzluk Kitap, Resim ve Dergi 26 Ekim 2010
Patatesli Buzlu Börek Tarifi Pasta ve Hamur İşleri 22 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş