Buzdolabınızı daha düzenli nasıl yaparsınız ?

'Pratik Bilgiler' forumunda maviboncuk tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Buzdolabınızı daha düzenli nasıl yaparsınız ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  • buzdolabınızı daha düzenli nasıl yaparsınız ?

   azeliklerini uzun süre korumaları istenen yiyecek ve içecekleri sadece buzdolabına yerleştirmek yetmez; peynirin de[​IMG] çileğin de[​IMG] çiğ etin de favori 'mekânları' var.

   Üst: Peynir[​IMG] pişmiş yemek[​IMG] salata[​IMG] tütsülenmiş balık ve et üste konmalı. Artan yemekleri kapalı kaplarda yaklaşık üç gün[​IMG] tütsülenmiş balık ve etler de bir hafta tazeliğini korur.

   Orta: Süt[​IMG] süzme yoğurt[​IMG] yoğurt[​IMG] krema ve taze peynirin yeri buzdolabının orta rafları. Açılmış kutular yaklaşık dört gün buzdolabında kalabilir.

   Sebzelik: Çilek[​IMG] böğürtlen vs. mantar[​IMG] yeşil salata[​IMG] yapraklı sebzeler[​IMG][​IMG] taze nane[​IMG] dereotu gibi yeşilliklerin yeri sebzelik. Hassas meyve ve sebzeler buzdolabının sebzelik bölümünde üç gün saklanabilir. Diğer sebze ve meyveleri buzdolabında saklamanız şart değil. Muz[​IMG] papaya[​IMG] mango gibi egzotik meyve[​IMG] portakal[​IMG] mandalina gibi turunçgilleri[​IMG] domatesleri buzdolabında koymayın[​IMG] tatları kaybolur.

   Salatalık veya biber gibi sulu sebzelerin ise ne buzdolabında ne de dışarıda ömürleri fazla uzun değil. Mümkün olduğunca çabuk tüketilmeliler.

   Kapı: Tereyağı[​IMG] margarin[​IMG] yumurta[​IMG] açılmış reçel kavanozları[​IMG] içecekler[​IMG]

   Tüm yiyecekleri ağzı kapalı kaplarda muhafaza edin. İsterseniz[​IMG] doğal kozmetik ürünlerinizi de buzdolabında tutabilirsiniz; buzdolabında saklanan ojelerin ömrü de daha uzun olur.

   Alt: Çiğ et ve balık alta. Çiğ kıyma ve balığı bir gün içinde tüketmek gerekir. Et ve tavuğu iki üç gün buzdolabının en soğuk bölümü olan (derin dondurucu hariç tabii) alt kısmında saklayabilirsiniz.
   maydanoz salata sosları vs. kapıda gözlerde yerini buluyor. Açılmış meyve ve sebze sularını fazla bekletmeyin. Kapıdaki tüm diğer yiyecek ve içecekleri birkaç hafta saklayabilirsiniz. Yumurtalar üç günden fazla beklediklerinde tazeliklerini kaybederler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Buzdolabınızı daha düzenli Forum Tarih
Hinduizm ve Budizm dinleri daha çok hangi kıtada varlığını sürdürür kısaca Diğer Dinler İnançlar 15 Şubat 2017
2017 Ardahan nüfusu Ardahan Tanıtımı 31 Ocak 2017
Dürüst olmak gerekirse ilk çağlarda hayat daha güzeldi diyen biri haklı mıdır? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Yaşadığınız yerde insanlar daha çok hangi alanda çalışır? Sorular ve Cevaplar 18 Ocak 2017
Duygularıyla mı yoksa akıllarıyla mı hareket eden insanlar daha başarılı olur? Sorular ve Cevaplar 30 Kasım 2016

Bu Sayfayı Paylaş