Burun ve sinüs tümörleri

'Genel Sağlık' forumunda Dine tarafından 2 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Burun ve sinüs tümörleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Burun ve sinüs tümörleri yaygın bir durum mudur ? Selim tümörlere çok rastlanmaktadır. Bunların arasında polipler, siğiller, küçük kan damarları tümörleri olan «hemangioma» 1ar, sayılabilir. Bu bölgelerde habis tümörlere çok az rastlanmaktadır. Burun ve sinüslerde olan selim tümörler nasıl tedavi edilir ? Bunların büyük çoğunluğu operatörün muayenehanesinde lokal anestezi altında alınabilir. Burun ve sinüslerde habis tümörlerin tedavisi nasıl yapılır ? Burunda veya sinüslerde meydana gelen bir kanser ve etrafındaki dokular ameliyat yoluyla alınır. Daha ileri bir tarihte, doktor kanserin tam anlamıyla ve bütünüyle alındığına kanaat getirdikten sonra, genellikle plâstik ameliyat yapılmaktadır.Burun ve sinüslerde yapılan ameliyatlar ne derece başarılıdır ?
  Selim tümörlerin ameliyatı genellikle başarılı olmaktadır. Kanserli ameliyatlarda başarı kanserin daha uzak dokulara yayılma derecesine bağlıdır. Ameliyat, kanser yayılmadan önce yapılırsa başarı oranı oldukça yüksektir. Hayat kurtarmak için tatbik edilecek modern cerrahî teknikleriyle burunun, yüzün, yanağın, ağız tavanının veya tabanının büyük kısımlarının alınması gerekebilir.

  Burun ve sinüslere yapılan radikal ameliyatlardan sonra dış görünüşü düzeltmek için estetik ameliyatlar yapılabilinmekte midir ?
  Evet. Modern estetik cerrahî teknikleriyle inanılmayacak derecede düzeltmeler elde edilinebilinmektedir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Burun sinüs tümörleri Forum Tarih
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Nelerdir? Genel Sağlık 11 Aralık 2012
Burun, Burnun Özellikleri, Burun Görevleri Ve Burun Sağlığı Genel Sağlık 9 Ağustos 2012
Burun, Burnun Özellikleri, Burnun Görevleri, Burun Sağlığı Genel Sağlık 9 Ağustos 2012
Burun Buruna Gelmek Deyiminin Anlamı Nedir Atasözleri & Deyimler 25 Temmuz 2012
Buruna Su Kaçması Orucu Bozarmı? Oruç-Hac-Zekat 11 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş