Burun Estetiği Estetik burun ameliyatı (Rhinoplasty) nedir

'Güzellik & Bakım' forumunda UquR tarafından 21 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Burun Estetiği Estetik burun ameliyatı (Rhinoplasty) nedir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Burun Estetiği [​IMG] [​IMG] Estetik burun ameliyatı (Rhinoplasty) nedir?Estetik burun ameliyatı, burun şeklini değiştirerek, kişinin yüzü ile uyumlu yeni bir burun elde etme amacıyla yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyatlar ile büyük burun küçültülebilir, eğri burun düzleştirilebilir, geniş burun daraltılabilir, uzun burun kısaltılabilir, kısa burun uzatılabilir. Bu ameliyat sırasında nefes alma problemleri de giderilebilir.

  Herkes için geçerli olacak mükemmel burun var mıdır?
  Her kişinin yüzü farklı büyüklükte ve şekilde olduğu için, herkes için mükemmel burun farklıdır. Buna rağmen genel ortak estetik kriterlerden bahsedilebilir. Burun sırtının düz olması, burun ucunun dar olması ve üst dudakla belli bir açı yapması gibi. Estetik burun ameliyatında önemli olan kişinin yüz özelliklerinin dikkate alınarak, estetik kriterlere uygun bir burun yapılmasıdır.
  Estetik burun ameliyatında amacımız, ameliyat sonrası doğal görünümlü burun elde etmektir. Doğal olmayan, normalden küçük, burun ucu çok yukarıda bir burun estetik kriterlere uygun değildir.

  Burun estetiği için uygun adaylar kimlerdir?
  Bayanlarda 17 erkeklerde 18 yaşından itibaren burun estetiği ameliyatı yapılabilir.
  Estetik burun ameliyatı hangi yöntemlerle yapılır?Bu ameliyat için iki yöntem vardır: Açık veya kapalı. Kullanılacak yöntem, ameliyat öncesi değerlendirme sırasında burunda yapılacak değişikliklere karar verilirken ihtiyaca göre belirlenir.

  Nefes alma ile ilgili sorunlar aynı seansta düzeltilebilir mi?Hava yolunda, nefes almayı engelleyen herhangi bir sorun varsa (deviasyon, et büyümesi), estetik burun ameliyatı ile beraber aynı seansta düzeltilebilir.

  Estetik burun ameliyatı hangi şartlarda yapılır, süresi ne kadardır, iyileşme ne kadar zamanda olur?

  Bu ameliyatlar hastane ortamında, genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi 1-3 saat kadardır. Eğer kemik ile ilgili girişimde bulunulmuş ise buruna alçı yapılır ve bir hafta sonra çıkartılır.
  Ameliyattan sonra göz çevresinde şişlikler ve morluklar meydana gelebilir. Bunlar da kişinin yapısına göre 7-10 gün içinde kaybolur.
  Kişi aynı gün içinde taburcu edilebilir. İşe başlama süresi ortalama bir haftadır.
  Burnun son halini alması için 8-10 ay süre geçer.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Burun Estetiği Estetik Forum Tarih
Burun estetiği ve Nefes Darlığı (Septorhinoplasty) Güzellik & Bakım 14 Mart 2010
Ameliyat olmadan burun estetiği Güzellik & Bakım 14 Mart 2010
Burun ve göğüs estetiği Güzellik & Bakım 1 Mart 2010
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Nelerdir? Genel Sağlık 11 Aralık 2012
Burun, Burnun Özellikleri, Burun Görevleri Ve Burun Sağlığı Genel Sağlık 9 Ağustos 2012

Bu Sayfayı Paylaş