Bursa - Orhaneli - Orhaneli Ahmet Necati Yılmaz Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lis

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 21 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Bursa - Orhaneli - Orhaneli Ahmet Necati Yılmaz Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lis konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Orhaneli Ahmet Necati Yılmaz Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi - Bursada Bulunan Liseler

1988-1989 Eğitim-Öğretim yılında Orhaneli Lisesi binasında hizmete başlayan okulumuz, 1989-1990 Eğitim-Öğretim yılında Orhanelili iş adamı Ahmet Necati Yılmaz tarafından yaptırılan ve Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen bugünkü binasına taşınmıştır.

1990-1991 Eğitim-Öğretim yılında Çok Programlı Liseye dönüştürülen okulumuz, bünyesine Nakış bölümünü de katmıştır. 1999-2000 Eğitim-Öğretim yılında Nakış bölümü Tekstil ve Konfeksiyon bölümüne dönüştürülmüş ve yine aynı yıl Muhasebe bölümü de faaliyete geçmiştir. 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılında da Bilgisayar bölümü açılan okulumuz; 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Endüstri Meslek Lisesi'ne dönüştürülmüştür.

Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi projesinin uygulama aşamasına geçirilmesi ile okulumuzda mevcut bulunan bölümler; alanlara dönüştürülmüş ve modüler öğretim sistemleri uygulanmaya başlamıştır.

Okulumuzda; Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Giyim Üretim Teknolojisi ile Muhasebe ve Finansman alanlarında eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ORHANELİ A.NECATİ YILMAZ TEKNİK LİSE VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
    Adresi: ÜÇYÜZ EVLER MAH. MANSUR ÖZLÜER CAD. NO:2 ORHANELİ
    Telefon Numarası: 2248173247
    Faks Numarası: 2248173249

.:: Ahmet Necati Yılmaz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ::.

Yükleniyor...