Bursa Devlet Hastanesi'nde yangın: 8 ölü

'Yurt İçi Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 26 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Bursa Devlet Hastanesi'nde yangın: 8 ölü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Bursa Şevket Yılmaz Hastanesi'nde çıkan yangında 3'ü bayan 5'i erkek 8 hasta hayatını kaybetti.
  Edinilen bilgiye göre, hastanenin bodrum katında elektrik kontağından çıkan yangın bina içinde yoğun dumana yol açtı. Bunun üzerine yoğun bakım, yeni doğan ve kardiyoloji servisindeki hastalar acilen bina dışına çıkarıldı.
  Tahliye sırasında yoğun bakım servisinde makineye bağlı olarak yaşayan bir erkek hasta hayatını kaybetti. Görgü şahitleri, gece 02.00 sıralarında başlayan yangının hastanenin 3 ve 4. katlarını etkisi altına aldığını belirterek, bu katlarda bulunan yoğun bakım, yeni doğan ve kardiyoloji servisindeki hastaların dumandan etkilendiğini söyledi. Yaklaşık 100 hasta; itfaiye, polis ve sivil savunma ekiplerinin yardımıyla tahliye edildi. Büyük paniğe yol açan yangının ardından Bursa'daki bütün özel hastane doktorları ve ambulanslar Şevket Yılmaz Hastanesi'ne sevkedildi. alar acilen bina dışına çıkarıldı.
  Bursa İtfaiye Daire Başkanı Orhan Doğan, yangının kısa sürede kontrol altına alındığını ancak hastaların dumandan etkilendikleri için tahliye edildiklerini söyledi.

  Bu arada zemin, 1 ve 2'nci kattaki bazı hastalar uzun süre hastane bahçesinde bekletildikten sonra tekrar içeri alınmaya başladı.
  Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nin zemin kattaki tomogrofi servisinde çıkan yangında hayatını kaybeden 8 kişiden bazılarının kimlikleri belli oldu. Şu ana kadar kimlikleri belirlenenlerin isimleri şöyle:

  Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan hastalardan Gülbey Şahin (80), Hakkı Özdoğan ve Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırılan İnceser Bulut (68).

  Yangın sırasında Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hastalardan 44'ü diğer hastanelere nakledildi. Zübeyde Hanım Hastanesinde 4, Bahar Hastanesinde 3, Çekirge Devlet Hastanesi'nde 4, Muradiye Devlet Hastanesi'nde 3, Doruk Hastanesi'nde 1, Yüksek İhtisas Hastanesi'nde 11, Acıbadem Hastanesi'nde 1, Vatan Hastanesi'nde 1, Uludağ Üniversitesi Tıp Fatültesi Hastanesi'nde 1 ve Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nde 13 kişinin tedavileri sürüyor.
  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde meydana gelen yangın sonrasında, müsteşar yardımcıları ve genel müdürlerle birlikte Bursa'ya gitti.

  Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'nde meydana gelen müessif yangın olayı ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın, beraberinde ilgili müsteşar yardımcıları ve genel müdürlerle birlikte sabahın erken saatlerinde helikopterle Bursa'ya gittiği bildirildi.
  Bakan Akdağ'ın Bursa'da yangınla ilgili incelemeleri tamamladıktan sonra basın açıklaması yapacağı belirtildi.
  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 26 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş