Bursa - İnegöl - Yunus Emre Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Bursa - İnegöl - Yunus Emre Lisesi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Yunus Emre Lisesi - Bursada Bulunan Liseler

Okulumuz İnegöl Süleymaniye Mahallesinde kamulaştırma yoluyla alınmış arsa üzerinde Milli Eğitim Bakanlığınca yaptırılmıştır.05/09/2005 tarihinde inşaatı tamamlanmış; ancak eksikleri tamamlanana kadar Yunus Emre Lisesi başka bir binada eğitim-öğretimini sürdürmüştür.2005-2006 eğitim-öğretim yılında kayda başlayan okulumuzun ilk öğrencileri 9. sınıfa yeni kaydolan öğrenciler ve kapanan İnegöl Lisesi’nden okulumuza nakledilen öğrencilerden oluşmuştur. 17/02/2006 tarihinde yeni binasına taşınmıştır.Okulumuz 32 dersliklidir.Okulumuzda tam donanımlı fizik,kimya.biyoloji laboratuarları;bilgi iletişim sınıfı ,kütüphane ve özel olarak tefriş edilmiş doküman kameralı bilgisayar ve projeksiyonla desteklenmiş 4 adet daha özel sınıf bulunmaktadır.Okulumuzda ayrıca bir çok faaliyetin rahatça yapılabildiği tam donanımlı çok amaçlı salon,şiir odası,spor odası,satranç odası öğrencilerimizin eğitim-öğretimine katkıda bulunmaktadır.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: YUNUS EMRE LİSESİ
    Adresi: SÜLEYMANİYE MAH.
    Telefon Numarası: 2247153838
    Faks Numarası: 2247157818

http://iyel.k12.tr

Yükleniyor...