Bursa - İnegöl - İmam Hatip Lisesi Ve Anadolu İmam Hatip Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 20 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Bursa - İnegöl - İmam Hatip Lisesi Ve Anadolu İmam Hatip Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İnegöl İmam Hatip Lisesi Ve Anadolu İmam Hatip Lisesi - Bursada Bulunan Liseler

  Okulumuzun temeli 1968 yılında atılmış ve 1974 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. 1981 yılında ilk mezunlarını vermiştir.
  1979 yılında İlim yayma Cemiyeti tarafından 340 m2 üzerine 4 katlı pansiyon binası yapılmış ve 1985 yılında Devlet Parasız Yatılı pansiyonu açılmıştır.
  1986 yılında Osmaniye mahallesinde ikinci şubenin temeli atılmış ve bir yıl içerisinde tamamlanarak 1986-1987 eğitim-öğretim yılında öğretime açılmıştır.

  1995 yılında İmam-Hatip Lisesi bünyesinde Anadolu İmam-Hatip Lisesi bölümü açılarak eğitim öğretimine başlamış ve 2002 yılında ilk mezunlarını vermiştir.
  Merkez binanın aynı arsa içerisinde 450 m2 üzerine 4 katlı bir bina daha yapılmıştır. 1986 yılında temeli atılan bu binanın aynı yıl içerisinde bir katı tamamlanmış, 1990 yılında ise son katın içerisi hariç tamamı bitirilmiştir.


  2006 yılı yaz tatilinde ise eksik kalan son katın içerisi tamamlanmış ve binanın tamamı içi ve dışı boyanmış ve bütün katların tuvaletleri yeniden yapılmış ve bütün birimleriyle modern bir hale getirilmiştir. Bu bina Merkez binaya ilave eğitim öğretim binası olarak kullanılmaktadır. 12 derslik ve diğer birimlerden müteşekkildir.


  Aynı şekilde Merkez bina da 2006 yılı yaz tatilinde büyük bir çalışmayla; bütün tuvaletler ve lavabolar yenilenmiş, tüm kapılar yenilenmiş, kalorifer sistemi yenilenerek doğalgaz sistemine geçilmiş, zemin katta çok amaçlı salon yapılmış, boya badana yapılmış ve kapsamlı bir tadilat yapılmıştır. Böylece öğrencilerimizin sağlıklı ve çağdaş bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri imkânı sağlanmıştır.


  2007 Yılı yaz tatilinde ise pansiyon binası tadilat yapılarak tamamen yenilenmiştir. Binanın duvarları yıkılmak suretiyle güçlendirme yapılmış ve beton karkası hariç her şeyi yeniden yapılmıştır. Bütün katlar granit döşenerek yatakhaneler koğuş sisteminden oda sistemine dönüştürülmüştür. Banyolar ve tuvaletler yıkılıp yeniden yapılmak suretiyle modern hale getirilmiş, Etüt odaları oluşturulmuş, dolaplar, ranzalar ve bütün eşya yenilenmiştir. Mutfak genişletilmek suretiyle kiler, aşhane, bulaşıkhane ve dolap odası olarak ayrı bölümler oluşturulmuş ve pansiyonun yemekhane dâhil bütün malzemesi yenilenmek suretiyle modern, yaşanabilir ve daha güvenilir bir yurt haline getirilmiştir. Pansiyonumuz 100 öğrenci kapasitelidir.


  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: BURSA / İNEGÖL
  Adı: İMAM HATİP LİSESİ VE ANADOLU İ.H.LİSESİ
  Adresi: İmam-Hatip Lisesi Kemalpaşa Mah.Okullar Bölgesi Hastahane Cad.
  Telefon Numarası: 2247154897
  Faks Numarası: 2247119096  http://www.inegolihl.net
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Bursa İnegöl İmam Forum Tarih
Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Nisan 2012
Edebey İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Nisan 2012
Dumlupınar İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 27 Nisan 2012
Dipsizgöl İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa Bursa Tanıtımı 18 Şubat 2012
Deydinler İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa Bursa Tanıtımı 18 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş