Burs Arayanlara önemli Tavsiyeler

'Üniversiteler' forumunda =FiRaRi tarafından 11 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. =FiRaRi

  =FiRaRi Üye

  Burs Arayanlara önemli Tavsiyeler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Günümüzde gittikçe artan eğitim giderleri karşısında hem Türkiye için hem yurtdışı için burs bulmanın önemi daha da arttı...

  Ancak uzun başvuru süreçleri, aranan ayrıntılı şartlar karşısında çoğu zaman öğrencilerin böyle karışık yollardan geçip burs alabileceklerine olan inancı yitirdiklerine şahit oluyoruz. Oysa, bütün başvuru zorluklarına ve burs kıtlığına rağmen yine de göstereceğiniz kararlılık sayesinde eğer aranan şartları yerine getiriyorsanız sizin de eğitiminiz için bir burs sağlayabilmeniz mümkün!

  Bu kural Türkiye için olduğu kadar yurtdışı için de geçerli.

  Önemli olan okuduğunuz eğitim dalı, eğitim seviyesi veya okula yönelik mevcut burs imkanlarına ulaşıp gerekli formaliteleri yerine getirmeniz. Bunu yaptığınız sürece er ya da geç, az ya da çok bir şekilde burs alma olanağınız doğmuş olacak.

  Tabi bu alanda da mevcut rekabette öne çıkabilmek için ciddi avantajlara sahip olmak zorundasınız. Bunların başında okul basariniz ve okul dişi toplumsal aktiviteleriniz geliyor. Okulda ortalama bir not durumu ve hiç bir sosyal aktiviteye katılmaksızın bir burs alınabilmesi oldukça zor. Bunun gibi yalnız okul başarısı veya yalnız başına sosyal bakımdan aktif olmanız da yetmeyebilir. Bu özelliklerin hepsine aynı anda sahip olmanız gerekiyor.

  Tabi daha başka kriterlere göre de burs verenler olabilir. Bu tür burslarda kişisel ilişkilerin daha ön plana geçeceğini akılda tutmak gerekiyor.

   

 2. Google

  Google Özel Üye

  Emeğine sağlık, paylaşım için teşekkürler...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Burs Arayanlara önemli Forum Tarih
Bursayı tanıtan yazı örneği kısaca Bursa Tanıtımı 1 Şubat 2017
2017 Bursa nüfusu Bursa Tanıtımı 31 Ocak 2017
Evliya Çelebi’nin anlattıklarıyla Bursa ile ilgili neler söylenebilir kısaca Bursa Tanıtımı 18 Ocak 2017
Yörenizdeki el sanatlarının halk oyunlarının ve yemek kültürünün Bursa'dakilerle benzerlikleri Kültür ve Sanat Bölümü 18 Ocak 2017
2016 Bursa nüfusu kaçtır? Bursa Tanıtımı 28 Ocak 2016

Bu Sayfayı Paylaş