Burcu Esmersoy'un evi...

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Burcu Esmersoy'un evi... konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  NTV'nin başarılı spor spikeri Burcu Esmersoy, Emirgan'da yeni taşındığı bu evde huzuru bulmuşa benziyor

  [​IMG]
  "O kadar çok ev değiştirdim ki, sayısını unuttum," diye gülerek söze başlıyor Burcu Esmersoy yeni taşındığı evin salonunda. Yemyeşil ve çok sessiz bir koru içinde yer alan bu daireye taşınalı bir ay olmuş. Koltukların minderlerini kabartıyor, bir yandan da anlatıyor, "Aslında daha çok eksikler var ama yavaşça, keyfini çıkartarak dekore etmek istiyorum burayı. Zaten küçücük, ama bana yetiyor. Çok zorlanacağımı zannetmiyorum' diyor gülerek.


  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Yoğun koşturmalı ve aynı zamanda çok stresli olabilen televizyonculuk hayatı içinde, bu kadar dinç görünmeyi nasıl başardığını soruyoruz. Esmersoy, yıllardır yaptığı spora bağlıyor bunu. "Sabahları çok erkenciyim. Ekran önünde olunca görüntünüze doğal olarak dikkat etmek zorundasınız. O yüzden sporu yıllardır hiç ihmal etmiyorum. Ayrıca düzenli cilt bakımı da yaptırıyorum," diye anlatıyor Esmersoy. Hemen hemen her gün evine yakın olduğunu söylediği İstinye Park'taki Hillside'a spor yapmaya gidiyormuş, "Oradan da Maslak'taki işime geçiyorum. Emirgan'a taşınmak hayatımı çok kolaylaştırdı. Evden işe artık sekiz dakikada varıyorum," diyor. Burayı bulma hikayesini de biz sormadan o anlatmaya başlıyor keyifle. "Buraya taşınmadan önce bir arkadaşımın eşyalı evinde kiracı olarak yaşadım. Ama bir süre sonra, acele ile taşındığım, kendime ait olmayan eşyalarla dolu bir evde yaşamak istemediğimi fark ettim. Hemen ev aramaya başladım. Üç ay sürdü. Bu durumumu yakından bilen bir arkadaşımla güzel ve güneşli bir sonbahar günü Emirgan'dan küçük bir balıkçı teknesi ile Kandilli'deki 'Suna'nın Yeri'ne gittik. Keyifli bir yemek yiyip, bolca ev sohbeti yaptıktan sonra bu yakaya doğru dönüp 'Şurası var ya. Hani şu diğerlerinden ayrı duran yer... Oradan bir ev bulsam keşke. Ne güzel görünüyor,' dedim," diye anlatıyor Esmersoy. Arkadaşı da eskiden onun gösterdiği yerde oturuyormuş zaten. Onun 'Çok güzel muhittir, gel bakalım,' demesiyle karşıya geçip, evlerin önünden arabayla yavaş yavaş geçtik. İşte o an buldum burayı," diye anlatıyor o günü Esmersoy. İçeri girer girmez daireye içi ısınmış. Bazı arkadaşları 'Sen çıkınca, buraya bak ben geçeceğim,' diye söylemeye bile başlamışlar şimdiden.

  [​IMG][​IMG]
  90 m2'lik, iki oda, salon, mutfak ve banyodan oluşan bu kare şeklindeki dairenin içine taşınması, evi tutmasından iki ay sonra gerçekleşiyor. Daire yıpranmış olduğundan İçini yenilemek zorunda kaldığını belirtiyor. Mutfak ve banyo baştan aşağıya değişmiş, parkeler cilalanmış, duvarlar badana ile tamamen beyaza boyatılmış. Dolapları olmadığından bir odayı da giyinme odası haline getirmeye karar vermiş Esmersoy. "Zaten odada dolap tercihim etmezdim. Böylesi daha iyi," diyor. Bunun için internete girip 'Mutfak banyo' yazdığını anlatıyor. "Karşıma beyaz mutfak ve banyo çıktı. Evde her şey beyaz olsun istedim," diyor gülerek. Karşısına ilk çıkan bu firmaya evdeki yenileme işlerini vermiş. "Hesaplı da fiyat çıkardılar. Fonksiyonelliği olan bir giyinme dolabım olmalıydı. Çünkü bu konularda çok titiz ve tertipliyim," diyor Esmersoy ve bizi giyinme odasına doğru götürüyor. Yüksekte asılı duran kıyafetlerini hemen aşağıya -bir çubuk yardımıyla- indiriyor. Ayakkabıları, çantaları ve kemerleri için de kullanışlı, elini attığında erişeceği bölmeler ekletmis. "Sonuçtan o kadar çok memnun kaldım ki, mutfağı ve banyoyu da aynı firmaya yaptırmaya karar verdim. Bu evde her kapak ve çekmece kolay açılır," diyor Yazın gelmesini iple çekiyor. Balkona tik bir oturma grubu bile koymuş şimdiden. "Yazın evdeysem balkonda vakit geçirmek istiyorum ve buranın kapısını pek kapatmayı düşünmüyorum. Bu eve ilk geldiğimde denizden eve esen iyot kokusu beni büyülemişti zaten," diyor Esmersoy.  [​IMG]

  Tam istediğim gibi rahat kanepem olsun istedim. O da bana özel, içi kaz tüyü bir oturma grubu tasarladı buraya," diyor. Salonun duvarına beyaz lake bir televizyon ünitesi yaptırmış Hemen yanına salonu da ikiye ayıran, çift taraflı kullanabildiğini söylediği bir ahşap kütüphane ekletmiş. "Eskiden o kadar çok kitabım vardı ki, çoğunu hibe ettim," diyor. Daha beklediği fotoğraflar var. Mevcut olanları şimdilik penceresinin önüne dayamış. "Böylece yerlerini kafama estikçe değiştirebiliyorum," diyor. Erkek arkadaşının hediyesi orijinal Hugh Grant imzalı fotoğrafı da salonda devamlı görebileceği bir köşeye koymuş. "Ona olan hayranlığımı herkes bilir. Ama Allah'tan kıskançlık yaratacak türden değil bu," diyor muzipçe gülerek Esmersoy.


  Burcu Esmersoy'un Dolap Düzeni


  Tertipli dolabı ile dikkat çeken Esmersoy’la dolap önü sohbeti ettik ve fikirler aldık…


  [​IMG]

  RENK UYUMUNU YAKALAYIN
  "Renk uyumuna çok Önem veriyorum. Bluzlarınızı veya tişörtlerindi renk ve tonlarına göre düzenlemek onları daha rahat görmenizi sağlar. Ayrıca jeanler ve kumaş pantolonlar, kısa ve uzun elbiseler de ayrı durur dolabımda. Onları da kendi içlerinde gece ve gündüz giyilebilecekler diye gruplarım."

  AHŞAP ASKI KULLANIN

  "Aslında ahşap askı yerine plastik askı belki daha az yer kaplayabilir. Ama ben illa ahşap askı diyorum. Ikea'dan ucuza ve kalitelisini bulmak mümkün. Nazik kıyafetlerim için de mutlaka kumaş askı kullanıyorum. Askıların altındaki sıraları da kullanarak, en azından o kısımları da değerlendiriyorum. Mesela ayakkabılarımı en alt kısma yerleştirerek, antredeki dolabımda bir sürü yer kazandım."

  [​IMG]
  FİLMLERDEN İLHAM ALIN
  "İyi bir giyinme dolabı deyince aklıma Sex and the City filminde Mr. Big'in Carrie'ye evlilik hediyesi olarak yaptırdığı çift kapılı, yerleri beyaz halı kaplı dolap geliyor. Kıyafet ve ayakkabı kısımları ayrı olan ve iyi aydınlatılmış bu dolaptan siz de ilham alabilirsiniz."

  DOLABA DETOKS YAPIN
  "En önemlisi giymediklerinizi vermek. Onlar boşu boşuna beyninizi bulandırıp, yer kaplamaktan başka işe yaramazlar. Yeterince yeriniz yoksa jeanlerinizi rulo yaparak yer kazanabilirsiniz. Kazaklarınızı, paltolarınızı ve montlarınızı kış bittiğinde kaldırmak da başka bir yöntem tabii ki."

  DOLABA LAVANTA KOYUN

  "Dolabın farklı yerlerine lavanta keseleri atarım, kıyafetlere de siniyor. Ayrıca kıyafetleri havalandırıp dolaba yerleştirmek çok önemlidir."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Burcu Esmersoy'un Forum Tarih
Balık Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013
Kova Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013
Oğlak Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013
Akrep Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013
Aslan Burcu 2014 Ocak Ayı Yorumları Burçlar Alemi - Astroloji 25 Aralık 2013

Bu Sayfayı Paylaş